Пригожин заявив про готовність “ПВК Вагнер” зайти в Бєлгородську область і провести там “зачистку”

Пригожин заявив про готовність “ПВК Вагнер” зайти в Бєлгородську область і провести там “зачистку”

Але вони зроблять це тільки в тому випадку, якщо їм нададуть боєприпаси

This material is also available in English
Пригожин заявив про готовність “ПВК Вагнер” зайти в Бєлгородську область і провести там “зачистку”
фото DR

Найманці “ПВК Вагнер” вирушать обороняти Бєлгородську область від обстрілів та диверсантів, якщо Міноборони рф не впорається з цим завданням у найкоротші терміни.

Про це заявив засновник групи “Вагнера” Євгеній Пригожин.

«Якщо Міністерство оборони (рф) найближчим часом не припинить те беззаконня, яке відбувається із захопленням територій російської федерації, ми прийдемо в Бєлгородську область і захистимо наш російський народ: росіян, дагестанців, чеченців та етнічних українців у тому числі», – підкреслив Пригожин.

За його словами, для цього «вагнерівцям» не знадобиться якийсь дозвіл згори чи погодження з керівництвом Міноборони.

«Чекати на запрошення та питати дозволу ми не будемо. Єдине, будуть потрібні боєприпаси, без них не має сенсу приходити», – додав Пригожин.

Напередодні він повідомив, що ПВК «Вагнер» практично повністю залишила Бахмут, передавши позиції регулярним частинам російської армії, – бойовики вирушили до тилу «для відпочинку та перепідготовки». При цьому Пригожин звинуватив військових з Міноборони рф в тому, що вони намагалися замінувати шляхи відходу його найманців.

З травня Бєлгородська область, що межує з Україною, зазнає інтенсивного обстрілу. Тільки за 2 червня місцева влада зафіксувала 570 влучень снарядів і повідомила про 7 загиблих.

Найпотужніший удар припав на місто Шебекіно, «безперервні обстріли» якого призвели до масової евакуації мешканців. У місті немає електрики, води та зв'язку. Ситуацією скористалися мародери, котрі почали грабувати магазини.

За даними місцевої влади, наразі у пунктах тимчасового розміщення перебуває понад 2500 осіб. Крім цього, 1100 дітей було вивезено на відпочинок у інші області рф. Проте, як з'ясувалося, їхня евакуація виявилася платною – по 3000 рублів за дитину.

Бекграунд. Як повідомлялося, Кремль розраховує замінити ПВК «Вагнер» бійцями чеченського спецназу «Ахмат» після відходу найманців Пригожина з передової, пишуть експерти ISW.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло