Чиновники найбільших розвідслужб світу обговорили війну в Україні на таємній зустрічі – Reuters

Чиновники найбільших розвідслужб світу обговорили війну в Україні на таємній зустрічі – Reuters

Джерела кажуть, що секретні зустрічі в Сінгапурі проходять не вперше, проте раніше трималися в таємниці

У ці вихідні під час Азійського саміту з питань безпеки у Сінгапурі високопосадовці близько 20 найбільших світових розвідувальних служб провели секретну зустріч.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на п'ять поінформованих джерел.

Подробиць конкретних дискусій, які відбулися в рамках секретної зустрічі, небагато. Але джерела кажуть, що в переговорах фігурували війна в Україні, розв'язана росією, і транснаціональна злочинність.

За словами одного з джерел, російського представника на зустрічі не було. Заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов був на офіційних зустрічах у Сінгапурі, але на нараді розвідки, за його словами, не був присутній. 

Джерела кажуть, що тон зустрічі був кооперативним, а не конфронтаційним, і зауважують, що секретні зустрічі в Сінгапурі проходять не вперше, проте раніше трималися в таємниці.

За словами джерел, такі зустрічі організовуються урядом Сінгапуру і протягом декількох років непомітно проводяться в окремому місці одночасно з самітом з питань безпеки.

«Зустріч є важливим пунктом у міжнародному тіньовому порядку денному. Серед розвідувальних служб існує негласний кодекс, що вони можуть говорити, коли більш формальна і відкрита дипломатія важка. Це дуже важливий фактор у часи напруженості, і подія в Сінгапурі сприяє цьому», – сказала одна людина, знайома з дискусіями.

Представник Міністерства оборони Сінгапуру заявив, що під час участі в саміті високопоставлені посадові особи розвідувальних служб також користуються можливістю зустрітися зі своїми колегами.

«Міністерство оборони Сінгапуру може сприяти деяким з цих двосторонніх або багатосторонніх зустрічей. Учасники визнали такі зустрічі в кулуарах корисними», – сказав представник.

В рамках основного саміту проходили триденні пленарні засідання за участю 600 делегатів з 49 країн, а також низка двосторонніх і багатосторонніх зустрічей. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло