Менше половини словаків та болгар визнають рф винною у війні проти України – опитування

Менше половини словаків та болгар визнають рф винною у війні проти України – опитування

Натомість в Угорщині кількість громадян, які вбачають вину росії в розгортанні війни навпаки помітно зросла

Менше половини словаків та болгар визнають рф винною у війні проти України – опитування
Фото: pixabay.com

Опитування громадської думки в низці країн Центральної та Східної Європи продемонструвало, що на сьогодні лише 40% словаків та 46% болгар вважають рф винною в нападі на Україну.

Про це свідчать результати дослідження словацької аналітичної організації GLOBSEC.

Організація замовила репрезентативне соціологічне дослідження у восьми державах Центральної та Східної Європи, а також порівняла його результати з аналогічним опитуванням, що проводилося рік тому, у другій половині весни 2022 року. До дослідження увійшли Польща, Литва, Латвія, Чехія, Румунія, Угорщина, Болгарія та Словаччина.

У більшості досліджуваних держав за рік зросла або зосталася майже незмінною частка тих, хто погоджується, що передусім росія є відповідальною за напад на Україну.

Торік була лише одна держава, де таку думку підтримувало менше половини громадян – це Угорщина (48%). Наразі угорське суспільство помітно змінило свою думку, у безпідставний напад рф вірять більше половини – 54% угорців. До того ж 90% угорців погодилися із твердженням про те, що «ми повинні й далі підтримувати біженців з України, адже вони тікають від війни».

Утім катастрофічними виявилися показники двох інших держав – Словаччини та Болгарії.

Зокрема, у Болгарії думка про вину рф за напад на Україну впала з 50% до 46%. У Словаччині цей показник впав із 51% до 40% і став найменшим серед усіх досліджуваних країн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло