Черкаський «Азот» почав погашати давній борг за е/е в 1,8 млрд грн – голова «Черкасиобленерго»

Черкаський «Азот» почав погашати давній борг за е/е в 1,8 млрд грн – голова «Черкасиобленерго»

Борг було накопичено у 2015–2016 роках за колишнього керівництва обленерго

ПрАТ «Азот» почало погашати накопичений у попередні роки борг за електроенергію в розмірі 1,8 млрд грн.

Про це повідомив голова правління «Черкасиобленерго» Олег Самчук на брифінгу, передає «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що оператору системи розподілу вдалося укласти мирові угоди з хімзаводом, які передбачають виплату останнім 34 млн грн щомісяця протягом чотирьох років.

«За однією угодою платіж уже пройшов, за іншою – очікується до кінця тижня. Загалом щомісяця 34 млн грн», – уточнив Самчук.

При цьому він повідомив, що борг було накопичено у 2015–2016 роках за колишнього керівництва обленерго. Розв'язання питання щодо його погашення було одним з основних завдань нинішнього керівництва.

Голова правління «Черкасиобленерго» пояснив, що гроші в рамках погашення боргу надходять на спецрахунок у ДП «Енерміськринок», яке після відкриття нового ринку електроенергії 2019 року здійснює саме врегулювання боргів перед генерацією, які виникли на старому ринку. Далі за ними проводяться взаємні перерахунки.

«Погашення боргів – це також питання підготовки до нового опалювального сезону, те, що вдається їх погашати, дуже важливо», – наголосив голова ОСР.

Він зазначив, що мирові угоди були узгоджені Міністерством енергетики, яке є органом управління 46% акцій обленерго, Черкаською військовою адміністрацією та затверджені судом.

За словами Самчука, черкаський «Азот» є найбільшим споживачем е/е в області, використовуючи в максимальні періоди до 25% всієї потужності, і єдиним промисловим боржником за е/е.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло