Катастрофа на Каховській ГЕС спричинила зростання цін на пшеницю

Катастрофа на Каховській ГЕС спричинила зростання цін на пшеницю

Ф'ючерси на пшеницю в США зросли до $6,4 за бушель, піднявшись від більш ніж дворічного мінімуму в $5,9

This material is also available in English
Катастрофа на Каховській ГЕС спричинила зростання цін на пшеницю

За словами аналітиків, вибух на дамбі Каховської ГЕС призведе до припинення водопостачання, яке є життєво необхідним для сільського господарства в південній частині України. Окрім безпосереднього руйнування сільського господарства, ці події посилюють геополітичне занепокоєння і ставлять під сумнів можливість того, що росія продовжить угоду, яка гарантує морський експорт зерна з українських портів.

Про це пише Trading Economics

Зазначається, що високе виробництво в інших країнах обмежило зростання цін. Високий врожай у росії підвищив прогнози зовнішніх продажів майже до 50 млн тонн, незважаючи на нещодавнє підвищення москвою експортного мита на зерно.

«Продавці найбільшого світового експортера знизили ціни, оскільки цьогорічний рекордний врожай збільшив запаси до неприйнятного рівня», – пише видання.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що, за словами гендиректора «Укргідроенерго», водосховище Каховської ГЕС зникне за 3-4 дні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло