Зеленський: Лідери європейських країн погодилися надати Україні винищувачі F-16

Зеленський: Лідери європейських країн погодилися надати Україні винищувачі F-16

Однак все ще потрібне спільне погодження з США

Зеленський: Лідери європейських країн погодилися надати Україні винищувачі F-16
фото Офіційний сайт Президента України

Після досягнення остаточних домовленостей країн-партнерів про передачу Києву винищувачів F-16 Україна розпочне підготовку відповідної інфраструктури для них, і цей процес потребуватиме певного часу.

Джерело. Про це президент України Володимир Зеленський заявив під час спілкування з пресою з нагоди Дня журналіста.

Як зазначив Глава держави, під час його нещодавнього візиту до Молдови для участі в саміті Європейської політичної спільноти відбулася дуже важлива зустріч із лідерами країн, які підтвердили готовність надати Україні літаки F-16.

Він наголосив, що нині ще потрібне спільне погодження з США.

«Партнери знають, скільки літаків нам потрібно. Я вже отримав від деяких наших європейських партнерів розуміння щодо кількості – вона потужна. Я дуже радий тій інформації, яку одержав від деяких держав. Просто в мене був такий день щастя. Це була серйозна, потужна пропозиція», – розповів Зеленський.

Президент виступає за те, щоб коаліція винищувачів була зафіксована окремою домовленістю. Це може відбутися на черговому засіданні групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» або на іншій платформі.

«І тоді розпочнеться підготовка всієї інфраструктури. Це нешвидко. Є розуміння, що робити. Командувач (Повітряних сил ЗСУ – ред.) Микола Олещук розуміє, де робити, що робити, у якій кількості», – сказав Зеленський.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що до коаліції країн з надання винищувачів для України увійшли вісім країн – і ця кількість може зрости.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло