«Нібулон» побудує для Держприкордонслужби флот на судноверфях Франції

«Нібулон» побудує для Держприкордонслужби флот на судноверфях Франції

Компанія мала виготовити п'ять катерів на своїх потужностях у Миколаєві, проте війна скоригувала плани

«Нібулон» побудує для Держприкордонслужби флот на судноверфях Франції
Ілюстративне фото

Фахівці Суднобудівно-судноремонтного заводу – структурного підрозділу «Нібулон» – побудують у Франції флот для Держприкордонслужби України.

Про це повідомила пресслужба підприємства.

«Згідно з домовленістю, підприємство мало виготовити п'ять катерів для потреб Державної прикордонної служби України на своїх потужностях у Миколаєві. Початок робіт було заплановано на лютий 2022 року. Однак у зв'язку з повномасштабним вторгненням росії на територію України партнерам довелося шукати альтернативне рішення, щоб продовжити виконання угоди», – ідеться на сайті компанії.

За інформацією «Нібулона», сторони домовилися перенести виробництво до Франції з обов'язковим залученням українських корабелів. На початку червня 23 фахівці, зокрема трубомонтажники, збирачі корпусів, механіки, зварювальники, працівники з технічної підтримки, вже відбули до Франції, де продовжать виконання міжурядової угоди на потужностях суднобудівної компанії ОСЕА.

Корабели будуть задіяні в будівництві катерів з нуля – від початку складання палуби до пусконалагоджувальних робіт.

«Отримана експертиза дасть змогу надалі здійснювати технічне обслуговування флоту в Україні силами наших фахівців. Завдяки цьому можна підтримувати судна в належному стані та знизити сукупну вартість володіння флотом, яка в середньому на 70% складається з витрат на обслуговування», – пояснили в «Нібулоні».

Міжурядова угода між Францією та Україною є складовою частиною проєкту посилення системи морської безпеки та охорони України, яку підтримує Кабінет Міністрів. Угода передбачає кредитування урядом Франції і європейськими банками будівництва французьких катерів на суму 136,5 млн євро, нагадали у пресслужбі «Нібулон».

Згідно з початковими домовленостями, Держприкордонслужба мала отримати 20 патрульних кораблів. Перші три з них уже спущено на воду. П'ять запланованих до реалізації українськими фахівцями планують побудувати до жовтня 2024 року.

За даними «Нібулона», багатофункціональний катер для потреб ДСНС має всі необхідні засоби для порятунку людей і надання екстреної допомоги на воді, гасіння пожеж, водолазно-пошукових робіт, очищення вод від забруднень.

Судно додатково оснащується обладнанням для гуманітарного розмінування та транспортування вантажів вагою до 1,5 тонни. Воно розвиває швидкість до 60 км/год, розраховане на екіпаж у складі чотирьох осіб і виконано з морського алюмінію.

Бекграунд. Нагадаємо: перевантажувальний термінал компанії «Нібулон» (філія Козацька) у селищі Козацьке, що на Херсонщині, затопило внаслідок руйнування греблі Каховської гідроелектростанції.

У пресслужбі «Ніболуна» повідомили, що силоси зерносховища у смт Козацьке, які опинилися в зоні затоплення внаслідок підриву російськими агресорами Каховської ГЕС, на момент затоплення підприємством не використовувалися.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло