Україна отримає грант на $10 млн від Світового банку гранту на розвиток медичної сфери

Україна отримає грант на $10 млн від Світового банку гранту на розвиток медичної сфери

Половину цих коштів спрямують на розвиток фізичної та психологічної реабілітації, а ще $5 млн - на відновлення медичних послуг у постраждалих від війни закладах охорони здоров'я

Україна отримає грант на $10 млн від Світового банку гранту на розвиток медичної сфери
Фото: ілюстративне

Українська медична сфера отримає безповоротний грант в розмірі $10 млн, виділений в рамках спільного проекту HEAL Ukraine зі Світовим банком. Відповідну угоду сьогодні підписали міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко та регіональний директор Світового банку Аруп Банерджі.

Про це повідомило МОЗ.

«Кошти в рамках підписаної угоди будуть розподілені на критично важливі для системи охорони здоров'я напрями: розвиток фізичної та психологічної реабілітації, попит на яку в умовах війни постійно зростає, а також відновлення доступу до медичної допомоги на постраждалих від війни територіях», – зазначив Ляшко.

Уточнюється, що фінансування включатиме розробку стандартів та обсягів надання медичних послуг у лікувальних закладах, підготовку медичного персоналу, постачання необхідного обладнання та транспорту, а також проведення реконструкційних робіт у закладах охорони здоров'я.

Крім того, кошти нового гранту спрямують на відновлення та модернізацію лікарняної допомоги відповідно до напряму реформ: розроблення галузевого планування мережі лікарень, розробка технічних специфікацій та проектної документації для відновлення закладів, а також відновлення окремих лікарень з урахуванням енергоефективності й використання альтернативних джерел енергії та закупівля обладнання і транспорту.

Нагадаємо, 22 грудня 2022 року МОЗ та СБ уклали рамкову угоду про позику на Є100 млн та угоду про безповоротний грант на $10 млн. Це початкове фінансування проекту HEAL Ukraine, загальна вартість якого може досягати $500 млн.

Бекграунд. Раніше mind повідомляв, що США перерахували Україні грант у $1,25 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло