Західні компанії, які залишилися на росії, в 2022 році збільшили прибутки в півтора рази – ЗМІ

Західні компанії, які залишилися на росії, в 2022 році збільшили прибутки в півтора рази – ЗМІ

Найбільше в росії заробила французька нафтогазова компанія Total

This text is also available in English
Західні компанії, які залишилися на росії, в 2022 році збільшили прибутки в півтора рази – ЗМІ
фото DR

Найбільші західні компанії, які продовжили працювати в росії після вторгнення путіна в Україну, різко наростили свій прибуток у 2022 році, йдеться у дослідженні «Нової газети Європа». З цих грошей вони повинні будуть заплатити податок на надприбутки до бюджету, який складе від 33 до 67 млрд рублів.

Джерело: The Bell

На основі аналізу фінансових звітностей видання склало топ-100 компаній із «недружніх» країн за обсягом прибутку, отриманого ними від російського бізнесу у 2022 році.

Найбільше в росії заробила французька нафтогазова компанія Total, яка продала частки в частині російських проектів і відмовилася від нафтових контрактів, але повністю з росії не пішла. У результаті чистий прибуток Total подвоївся до 269 млрд рублів рік до року.

На другому місці – британська паливна компанія British Petroleum, яка заробила понад 150 млрд рублів (+35%).

На третьому місці опинився Райффайзен банк. Його чистий прибуток зріс у 2,7 рази до 141 млрд рублів. Це другий результат у галузі після «Сбера», зазначає видання. Австрійський банк заробив на тому, що через санкції найбільші російські фінансові організації були відключені від систем обміну інформацією, зокрема від SWIFT.

Топ-5 замикають PepsiCo, яка збільшила чистий прибуток в 3 рази, до 45 млрд рублів, і Japan Tobacco – в 1,5 раза, до 43 млрд рублів.

Крім податків, компанії з чистим прибутком понад 1 млрд рублів, за винятком нафтогазового і вугільного секторів, повинні будуть внести разовий збір в російський бюджет – так званий windfall tax. Загалом російський уряд хоче зібрати з бізнесу 300 млрд рублів у вигляді разових відрахувань.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло