Держбюджет України недоотримає митні платежі через фіксований курс гривні до долара – Держмитслужба

Держбюджет України недоотримає митні платежі через фіксований курс гривні до долара – Держмитслужба

Зазначається, що вже недоотримано 5,3 млрд грн податків у 2023 році (офіційний курс долара стабільний – 36,57, проте «бюджетний» на 13% вищий)

This material is also available in English
Держбюджет України недоотримає митні платежі через фіксований курс гривні до долара – Держмитслужба
Фото: з вільного доступу

У травні 2023 року митними органами перераховано до держбюджету України 34,3 млрд грн митних та інших платежів.

Про це повідомила Держмитслужба.

Зазначається, що протягом травня було надано пільги зі сплати митних платежів на суму 14,8 млрд грн, що на 1,1 млрд грн більше, ніж у квітні. Зокрема, пільги зі сплати акцизного податку становлять 4,1 млрд грн (+0,7 млрд грн), пільги зі сплати мита й ПДВ на товари оборонного призначення – 6,8 млрд грн (+3,4 млрд грн), а пільги в рамках угод про вільну торгівлю – 2,4 млрд грн (+0,1 млрд грн).

Як повідомляє Держмитслужба, у травні 2023 року в структурі ввезених на митну територію України товарів частка оподаткованого імпорту зросла з 82% (у квітні 2023 року) до 94%. Обсяги імпорту товарів, на які був нарахований хоча б один податок, збільшилися на 11%. Однак, як уточнюється, обсяги товарів, що були випущені у вільний обіг з наданням пільг зі сплати митних платежів (з урахуванням гуманітарної допомоги), зменшилися на 76%. Головною причиною цього було скорочення обсягів імпорту природного газу на 259 тис. тонн зі звільненням від сплати ПДВ.

Також зазначається, що у травні 2023 року митними органами було випущено у вільний обіг з оплатою митних платежів 2,1 млн тонн вантажів, що призвело до сплати податків на суму 34,2 млрд грн. Основні бюджетоформуючі товари:

  • 671,5 тис. тонн нафтопродуктів, що на 135,6 тис. тонн більше, ніж у квітні поточного року;
  • 105,8 тис. тонн добрив, що на 126,5 тис. тонн менше, ніж у квітні поточного року;
  • 81,1 тис. тонн газів нафтових, що на 6,7 тис. тонн більше, ніж у квітні поточного року;
  • 72,8 тис. тонн стального прокату, що на 14,7 тис. тонн більше, ніж у квітні поточного року;
  • 1,0 тис. тонн транспортних засобів, що на 9,7 тис. тонн більше, ніж у квітні поточного року;
  • 27,0 тис. тонн пластмас, полімерних матеріалів та виробів з них, що на 1,9 тис. тонн більше, ніж у квітні поточного року.

Крім того, спостерігаються певні об'єктивні фактори, які негативно впливають на обсяги митних платежів. «Зокрема, традиційним для 2023 року став «стабільний» офіційний курс долара США на рівні 36,57 грн/дол, у той час як «бюджетний» на 13% вищий – розрахункові недонадходження податків у звітному періоді становили 5,28 млрд грь», – повідомила Держмитслужба.

Бекграунд. Раніше Мind повідомляв, що за травень загальний обсяг надходжень до держбюджету сягнув 324 млрд грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло