Шурма пояснив, чому росіяни так відчайдушно вимагають повернути їм аміакопровід
За його словами, це дозволить росії заробляти додаткові кошти на переробці газу в аміак

Постачання аміаку – це можливість для росії монетизувати свій природний газ, якого в країни-агресорки зараз немає куди дівати через західні санкції. Відновлення постачання по аміакопроводу дозволить переробляти газ в аміак і отримувати за нього гроші.
Про це розповів заступник голови Офісу президента Андрія Єрмака Ростислав Шурма в інтерв'ю Telegraf.
“На відміну від нафти, природний газ перенаправити не так легко. Це нафту ти сьогодні вантажиш через одні порти, завтра через інші порти, сьогодні танкери пливуть в одному напрямку, завтра – в іншому. З газом ситуація інша – левова його частка транспортується трубопровідним транспортом, а кожна труба має свою пропускну здатність. (...) Зараз логістичних маршрутів, куди можна перенаправити природний газ, який раніше купувала Європа (а це, нагадую, 130-140 млрд кубів в річному еквіваленті), просто не існує. Але є логістичний маршрут через продукти переробки – аміак. Аміак це фактично перероблений природний газ, тому що для 1 тонни аміаку потрібно трошки більше, ніж 1000 кубів природного газу. Тобто, для агресора це спосіб монетизувати природний газ, який їм нікуди дівати. Тому вони так активно і борються за відновлення маршрутів постачання аміаку”, – зазначив Шурма.
“Якщо рф організує постачання 10 млн тонн аміаку, а потужності у рф – це десятки млн тонн аміаку, це означає, що вони змогли б монетизувати десятки мільярдів кубів природного газу, який їм просто нікуди зараз дівати. На мою думку, світова спільнота повинна тримати стійку позицію щодо цього – не можна дозволяти агресору це робити, – наголосив посадовець.
Він назвав маніпуляціями заяви росіян про те, що аміак, з якого виробляють добрива, потрібен нібито для продовольчої безпеки в світі.
“На світовому ринку на сьогодні немає дефіциту добрив. Ринок є профіцитним, і це видно по рівню цін. Це банальна боротьба агресора за те, щоб монетизувати свій природний газ”, – підкреслив Шурма.
Бекграунд. Нагадаємо, в Офісі президента анонсували, що відбудують Каховську дамбу, але “на це підуть роки”.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].