Німеччина домовилася у 6 разів збільшити закупівлі нафти в Казахстані — на заміну російської

Німеччина домовилася у 6 разів збільшити закупівлі нафти в Казахстані — на заміну російської

Крім Німеччини, казахстанську нафту активно закуповує Італія, яка раніше теж була залежною від російської сировини

This text is also available in English
Німеччина домовилася у 6 разів збільшити закупівлі нафти в Казахстані — на заміну російської
фото Shutterstock

Німеччина різко збільшить закупівлю нафти в Казахстані, щоб замінити російську, що потрапила під ембарго ЄС.

У ході візиту до Астани президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра державна нафтогазова корпорація «КазМунайГаз» підписала договір про постачання до Німеччини 100 тисяч тонн нафти на місяць із родовища Карачаганак.

Як повідомляє «Інтерфакс», покупцем за контрактом виступить Rosneft Deutschland – колишня «дочка» «Роснефти», яка з вересня минулого року знаходиться під зовнішнім управлінням національного регулятора енергоринку – Федерального мережевого агентства. місті Шведт, яке входить до числа найбільших на заході Німеччини та постачає бензином Берлін і більшу частину Бранденбурга.

Обсяг постачань порівняно з поточними зросте майже в 6 разів: за січень–травень завод, який до війни залежав від «Роснефти», купив у Казахстані 90 тисяч тонн нафти.

За даними Бюро національної статистики Казахстану, у першому кварталі 71% експорту нафти з країни припало на Євросоюз проти 65% за той же період 2022 року.

Крім Німеччини, казахстанську нафту активно закуповує Італія, яку раніше постачав «Лукойл», який мав великий НПЗ на Сицилії. Частка Італії у закупівлях казахстанської сировини у першому кварталі зросла до 38% від загального обсягу з 28% роком раніше. Частка Франції збільшилася з 5% до 7%, а Румунії з 4% до 7%.

«Казахстанські барелі успішно замінюють російський сорт Urals», – сказав Reuters нафтотрейдер, що працює в Середземномор'ї. За його словами, казахстанський сорт CPC Blend у суміші з нафтою з Курдистану «майже ідеально» за характеристиками замінює нафту з рф.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло