Уловлювання та зберігання CO2 – хайп чи вирішення екологічних проблем?
Mind Explains

Уловлювання та зберігання CO2 – хайп чи вирішення екологічних проблем?

Ще донедавна цією технологією цікавилися лише вчені та екоактивісти, а сьогодні бізнес-спільнота вважає її перспективною та такою, що потребує масштабування

This text is also available in English
Уловлювання та зберігання CO2 – хайп чи вирішення екологічних проблем?
Фото: ілюстративне

Доказ віри в цю технологію – стрімке зростання кількості угод: на 300% за останні два місяці. У світі створюється новий ринок, який стає ключовим у вирішенні глобальних кліматичних проблем.

Уловлювання та зберігання CO2 – хайп чи вирішення екологічних проблем?

Довідково: CDR – процес відділення СО2 від промислових та енергетичних джерел, транспортування до місця зберігання та довгострокової ізоляції від атмосфери: у геологічних формаціях, в океані, природних карбонатах чи для використання у промислових процесах.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.


Gas United. Авторський Telegram-канал Світлани Долінчук:

  • Про реальний газовий бізнес, спираючись на здоровий глузд.
  • Як торгують енергоресурсами під час війни в Україні та світі.
  • Факти, тренди, коментарі. 

* Microsoft домовилася про придбання 2,76 млн тонн СО2 протягом 11 років із данською енергетичною компанією Ørsted. На тепловій електростанції Asnæs, що працює на деревній трісці в данському місті Калундборг, з 2026 року щорічно вловлюватимуть та зберігатимуть близько 430 тис. тонн CO2.

* JPMorgan Chase підписав угоди, пов’язані з технологіями CDR, на суму $200+ млн. Вони спрямовані на видалення та зберігання 800 тис. тонн CO2.

* Charm Industrial анонсувала контракт із Frontier: за $53 млн з атмосфери заберуть 112 тис. тонн CO2. Підхід Charm Industrial – перетворення сільськогосподарських відходів на біонафту, яка потім впорскується в свердловини під землею для зберігання. Інакше б під час розкладання рослин та деревини CO2 вивільнився в атмосферу.

* Стартап Equatic, створений при Університеті Каліфорнії, оголосив про п’ятирічну угоду з корпорацією Boeing. Вона передбачає видалення 62 тис. тонн CO2 та постачання 2100 тонн «вуглецево-негативного» водню на потреби Boeing.

Ці угоди відображають значний підйом ринку СDR, проте вони – лише крапля в океані. Для обмеження зростання температури бажаними 1,5 градуса, ринку CDR потрібно зрости з нинішніх 74 тис. тонн до 10 млрд тонн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло