Уловлювання та зберігання CO2 – хайп чи вирішення екологічних проблем?
Ще донедавна цією технологією цікавилися лише вчені та екоактивісти, а сьогодні бізнес-спільнота вважає її перспективною та такою, що потребує масштабування

Доказ віри в цю технологію – стрімке зростання кількості угод: на 300% за останні два місяці. У світі створюється новий ринок, який стає ключовим у вирішенні глобальних кліматичних проблем.

Довідково: CDR – процес відділення СО2 від промислових та енергетичних джерел, транспортування до місця зберігання та довгострокової ізоляції від атмосфери: у геологічних формаціях, в океані, природних карбонатах чи для використання у промислових процесах.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Gas United. Авторський Telegram-канал Світлани Долінчук:
- Про реальний газовий бізнес, спираючись на здоровий глузд.
- Як торгують енергоресурсами під час війни в Україні та світі.
- Факти, тренди, коментарі.
* Microsoft домовилася про придбання 2,76 млн тонн СО2 протягом 11 років із данською енергетичною компанією Ørsted. На тепловій електростанції Asnæs, що працює на деревній трісці в данському місті Калундборг, з 2026 року щорічно вловлюватимуть та зберігатимуть близько 430 тис. тонн CO2.
* JPMorgan Chase підписав угоди, пов’язані з технологіями CDR, на суму $200+ млн. Вони спрямовані на видалення та зберігання 800 тис. тонн CO2.
* Charm Industrial анонсувала контракт із Frontier: за $53 млн з атмосфери заберуть 112 тис. тонн CO2. Підхід Charm Industrial – перетворення сільськогосподарських відходів на біонафту, яка потім впорскується в свердловини під землею для зберігання. Інакше б під час розкладання рослин та деревини CO2 вивільнився в атмосферу.
* Стартап Equatic, створений при Університеті Каліфорнії, оголосив про п’ятирічну угоду з корпорацією Boeing. Вона передбачає видалення 62 тис. тонн CO2 та постачання 2100 тонн «вуглецево-негативного» водню на потреби Boeing.
Ці угоди відображають значний підйом ринку СDR, проте вони – лише крапля в океані. Для обмеження зростання температури бажаними 1,5 градуса, ринку CDR потрібно зрости з нинішніх 74 тис. тонн до 10 млрд тонн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.