«Йдуть урозріз з політикою уряду»: Шмигаль розкритикував рішення НКРЕКП про підвищення тарифів на воду

«Йдуть урозріз з політикою уряду»: Шмигаль розкритикував рішення НКРЕКП про підвищення тарифів на воду

Рішення щодо підвищення наразі не прийнято, Шмигаль доручив урядовцям провести консультації з НКРЕКП

This material is also available in English
«Йдуть урозріз з політикою уряду»: Шмигаль розкритикував рішення НКРЕКП про підвищення тарифів на воду
фото kmu.gov.ua

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль жорстко розкритикував рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, стосовно підвищення тарифів на воду.

Глава уряду дав доручення міністру енергетики Герману Галущенку провести додаткові консультації з НКРЕКП щодо можливості перегляду рішень про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.

Джерело. Про це йдеться в офіційному телеграм-каналі прем’єр-міністра.

«Рішення не прийнятні. Рішення не погоджені з Урядом. Під час війни ми маємо діяти єдиною командою, особливо в таких чутливих сферах як енергетика та тарифоутворення», – наголосив Шмигаль.

«Ми робимо все можливе, аби забезпечити соціальну справедливість. Збільшуємо пенсії. Виплачуємо субсидії всім, хто їх потребує. Допомагаємо регіонам для сталості тарифів на тепло і гарячу воду», – зазначив прем'єр.

Шмигаль також зазначив, що «неузгоджені рішення» Нацкомісії йдуть у розріз із політикою уряду.

«Сьогодні дав доручення міністру енергетики та міністерству інфраструктури провести додаткові консультації з НКРЕКП щодо можливості перегляду таких рішень», – повідомив глава уряду.

При цьому міністр енергетики Герман Галущенко назвав рішення про підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення для населення НКРЕКП необґрунтованим і таким, що не відповідає умовам воєнного часу, зазначивши, що цього чутливого для суспільства рішення регулятор не обговорював ані з міністерством, ані з іншими представниками уряду.

Галущенко підкреслив, що подібні рішення комісії не відповідають стандартам Регламенту ЄС №1227/2011 про доброчесність і прозорість на оптовому енергетичному ринку (REMIT), закон про який нещодавно підписав глава держави.

Нагадаємо, НКРЕКП на засіданні 29 червня ухвалила рішення про встановлення з 1 липня 2023 року нових тарифів на воду.

“У середньому рівень підвищення тарифів становитиме 32% і залежатиме від регіону», – зазначив регулятор. При цьому, за його підрахунками, середня сума в платіжках за водоспоживання домогосподарством із двох-трьох осіб зросте на 62 грн на місяць.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло