Уряд ухвалив рішення про систему забезпечення фронту донорською кров'ю – МОЗ

Уряд ухвалив рішення про систему забезпечення фронту донорською кров'ю – МОЗ

Серед іншого визначається алгоритм дій медичних підрозділів у критичних ситуаціях, як-от масове надходження поранених

Уряд ухвалив рішення про систему забезпечення фронту донорською кров'ю – МОЗ
Фото: з вільного доступу

Уряд ухвалив розроблений Міністерством охорони здоров'я алгоритм забезпечення фронту донорською кровʼю. Зазначається, що документ детально визначає та регламентує логістичні ланцюги отримання донорської крові та її компонентів медичними підрозділами.

Про це повідомили в МОЗ.

«Відтепер механіка забезпечення потреб сил безпеки та оборони донорською кров’ю враховує запит на необхідні об’єми крові від бойових підрозділів», – зазначили в міністерстві. У МОЗ додали, що це дає можливість вчасно підготувати потрібні об’єми та доставити їх в зону бойових дій.

Згідно з постановою, кожен медичний підрозділ повинен визначати особу, відповідальну за замовлення донорської крові. Військові медики зможуть вирішувати, як замовити кров – через бригаду чи окремі підрозділи. Передбачається, що це забезпечить гнучкість системи на фронті.

Зокрема, процес отримання донорської крові та її компонентів медичними підрозділами сил безпеки та оборони відбувається за такою схемою:

  • опорний суб'єкт системи крові збирає необхідний об'єм донорської крові та компонентів і повідомляє регіональних координаторів про дату та місце їх отримання;
  • регіональний координатор забезпечує отримання, транспортування та розподіл донорської крові та компонентів згідно із заявками, що надійшли від координаторів медичних підрозділів.

Крім того, постанова визначає алгоритм дій медичних підрозділів у критичних ситуаціях, як-от масове надходження поранених. «У цьому випадку медичні підрозділи максимально швидко можуть забрати необхідну кількість донорської крові та її компонентів у допоміжному тимчасовому банку крові, про місцерозташування якого буде відомо виключно їм», – пояснили в МОЗ.

Бекграунд. Раніше Мind повідомляв, що МОЗ України випустило рекомендації про дії в разі підриву росіянами ЗАЕС і радіаційної загрози.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло