Україна втратила 50% об'єктів енергетики за 500 днів війни - Міненерго

Україна втратила 50% об'єктів енергетики за 500 днів війни - Міненерго

Водночас міністр Герман Галущенко підкреслив, що наразі відбувається «наймасштабніша ремонтна кампанія за всю історію України»

Україна втратила  50% об'єктів енергетики за 500 днів війни - Міненерго
Фото: ілюстративне

Втрати об'єктів енергетичної інфраструктури за 500 днів повномасштабного вторгнення в Україну сягають 50%.

Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

«Втрачено 50% усієї енергосистеми, включаючи генерацію і систему передачі, які зазнали ударів росіян. На жаль, є об’єкти, які знищені вщент і не підлягають відновленню», – заявив він.

Він пояснив, що тільки за період з 10 жовтня 2022 року по 9 березня 2023 року було зафіксовано 271 влучання в об’єкти енергетичної інфраструктури.

Він підкреслив, що обсяг руйнувань величезний і є завдання «максимально відновитися до наступного опалювального сезону».

Раніше Світовий банк оцінив збитки енергетики в 11 млрд доларів, проте «ця цифра щодня збільшується».  Да думку Галущенка, збитки вже набагато більші. «Наприклад, є велике питання, в якому стані ми отримаємо ЗАЕС після деокупації і скільки нам потрібно буде коштів для того, щоб її відповідним чином відремонтувати і запустити в роботу», – зазначив міністр.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, приватна енергокомпанія «ДТЕК Енерго» втратила 6 млрд грн через російські бомбардування цієї зими.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло