Євросоюз продовжив безкоштовний роумінг для громадян України ще на один рік

Євросоюз продовжив безкоштовний роумінг для громадян України ще на один рік

Зазначається, що відповідної домовленості досягли сім українських та 22 європейські мобільні оператори

This material is also available in English
Євросоюз продовжив безкоштовний роумінг для громадян України ще на один рік

Єврокомісія повідомила, що безкоштовний роумінг для українців в країнах ЄС було продовжено відразу на 12 місяців. «Комісія сприяла досягненню угоди між 22 європейськими та сімома українськими операторами щодо продовження угоди, яка була вперше підписана у квітні 2022 року.

Зазначається, що орган європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC) відстежує вплив угоди. Останні дані свідчать про те, що угода виявилася ефективною, дозволивши операторам надавати доступні за ціною транскордонні дзвінки. Щодо міжоператорських тарифів на транскордонні дзвінки, то оператори в Європейській економічній зоні (ЄЕЗ), які є учасниками угоди, застосовують значно нижчі тарифи, ніж ті оператори, які її не підписали.

Паралельно комісія готується до інтеграції України в роумінговий простір ЄС, що забезпечить більш стабільне й довгострокове рішення. У квітні 2023 року Комітет асоціації між Україною та ЄС ухвалив пропозицію комісії щодо приєднання України до правил ЄС щодо роумінгу. Наступним кроком для України є повне узгодження свого законодавства із законодавством ЄС, а потім ухвалити остаточне рішення Радою Європейського Союзу.

Бекграунд. Нещодавно Mind брав інтерв’ю у Лілії Мальон, у якому розповідалося про те, як Україна під'єднується до роумінгового простору ЄС.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло