В США судитимуть російського агента, який постачав в рф американські технології
Деякі з цих товарів можуть бути використані у розробці ядерної та гіперзвукової зброї

Цієї п'ятниці росіянин Вадим Конощенок, раніше заарештований в Естонії, має постати перед суддею у федеральному суді у Брукліні.
Джерело. Про це йдеться у заяві Міністерства юстиції США, пише Голос Америки.
48-річний житель Петербурга Вадим Конощенок, який, за даними американської влади, імовірно, пов'язаний з ФСБ рф, був заарештований в Естонії 6 грудня 2022 року за ордером, виданим федеральним окружним судом у штаті Нью-Йорк.
«Вадим Конощенок, ймовірно, постачав росії передові американські технології та боєприпаси для використання в незаконному та неспровокованому вторгненні в Україну», – заявив Ендрю Адамс, голова робочої групи KleptoCapture при Мін'юсті США, яка займається запобіганням обходу санкцій проти росії.
Згідно з обвинувальним висновком та судовими документами, обвинувачений був пов'язаний з московськими компаніями «Сернія Інжиніринг» та «Сертал», які працюють під керівництвом російських спецслужб, займаючись закупівлями передової електроніки та обладнання для російського ВПК.
У повідомленні Мін'юсту США наголошується, що деякі з цих товарів можуть бути використані у розробці ядерної та гіперзвукової зброї.
Після російського вторгнення в Україну США ввели санкції проти компаній «Сернія Інжиніринг» та «Сертал», а також проти кількох фізичних та юридичних осіб, які брали участь у цій схемі, назвавши їх «зброєю військової машини рф».
У обвинувальному висновку йдеться про те, що мережа «Сернія» отримала ліцензію ФСБ на проведення закупівель високочутливої продукції. В електронному листуванні Конощенок нібито уявляв себе «полковником ФСБ» та додавав свої фотографії у формі ФСБ. Крім того, у вилучених у нього електронних засобах зв'язку було виявлено збережені контакти з префіксом «ФСБ» та адреси електронної пошти з доменів FSB.ru, йдеться у документі.
27 жовтня 2022 року Конощенок був затриманий естонською владою при спробі вивезти до росії приблизно 35 різних видів напівпровідників та електронних компонентів, включаючи кілька предметів американського виробництва.
Крім того, естонські прикордонники кілька разів припиняли спроби Конощенка незаконно вивезти до росії сотні тисяч патронів американського виробництва, включаючи патрони «Магнум», які використовуються снайперами.
Згідно з документами Мін'юсту США, в електронному листуванні Конощенок чітко вказував, що його винагорода становить 10%, тому що за меншу частку він працювати не готовий. «Санкції… За санкційні товари – 10%», – нібито він написав.
У разі визнання винним йому загрожує до 30 років ув'язнення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].