Європейський суд з прав людини відхилив позов рф у справі «росія проти України»

Європейський суд з прав людини відхилив позов рф у справі «росія проти України»

У зверненні росія, зокрема, звинувачувала Україну у збитті рейса МН17

This material is also available in English
Європейський суд з прав людини відхилив позов рф у справі «росія проти України»
Фото: Getty Images

Європейський суд з прав людини відхилив позов рф у справі «росія проти України».

Про це йдеться на сайті установи.

Справа виникла на підставі російської заяви від 22 липня 2021 року. У документі агресор звинувачував Україну у вбивствах, викраденнях, примусовому переселенні, втручанні у виборче право, обмеженні на використання російської мови та нападах на російські посольства і консульства.

Зокрема, російська сторона намагалася перекласти на Україну відповідальність за збиття авіалайнера MH17, оскільки «Україна не закрила повітряний простір».

Ба більше, кремль скаржився на блокування Північно-Кримського каналу та просив суд застосувати тимчасові заходи – зобов’язати Україну відновити подачу води до Криму та припинити «утискати російську мову».

«Після ретельного дослідження Судом представлених державою-позивачем матеріалів і доказів, а також враховуючи поведінку росії та відсутність будь-якої співпраці з березня 2022 року, ЄСПЛ відмовив у задоволенні позову в повному обсязі та вилучив його з реєстру справ”, – йдеться в повідомленні.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ЄСПЛ оголосив своє рішення щодо прийнятності міждержавної справи «Україна та Нідерланди проти росії». Це допоможе притягнути рф до відповідальності за окупацію та злочини.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло