Глобальна енергетична криза, спричинена вторгненням росії в Україну, змінила структуру ринків природного газу – МЕА

Глобальна енергетична криза, спричинена вторгненням росії в Україну, змінила структуру ринків природного газу – МЕА

Ринок вимагає більш тісного діалогу між постачальниками та споживачами, які прагнуть забезпечити як короткострокову, так і довгострокову надійність поставок і скорочення викидів

This material is also available in English
Глобальна енергетична криза, спричинена вторгненням росії в Україну, змінила структуру ринків природного газу – МЕА

Вторгнення росії в Україну у 2022 році спричинило першу по-справжньому глобальну газову кризу, коли ринки природного газу та ЗПГ зіткнулися з перебоями в постачанні та безпрецедентною волатильністю цін. Хоча безпосередні наслідки минулорічного шоку з постачанням зменшилися за останні місяці, структурні зміни, що виникли 2022 року, зберігатимуться протягом років – і їх слід брати до уваги як політикам, так і учасникам ринку.

Про це повідомляє МЕА у своєму звіті.

Зазначається, що в цьому контексті архітектура глобальної безпеки газопостачання та гнучкість ринку, що лежить в основі, потребують ретельної переоцінки через дедалі тісніший діалог між постачальниками та споживачами.

«Забезпечення надійного постачання ЗПГ вимагатиме від політиків більш тісної координації з приватними гравцями та буде сприяти розвитку інноваційних комерційних пропозицій, нових механізмів закупівель і нових умов співпраці», – пише агентство.

За даними МЕА, високий рівень запасів у сховищах на ключових азіатських і європейських ринках дає підстави для обережного оптимізму напередодні зимового опалювального сезону 2023–2024 років у Північній півкулі. Якщо наповнення сховищ триватиме зі швидкістю, яка спостерігалась із середини квітня, сховища ЄС досягнуть заповнення 90% своєї робочої ємності до початку серпня і можуть бути заповнені майже на 100% до середини вересня (тоді як цільовий показник – 95% до 1 листопада);

Згідно зі звітом, основна невизначеність залишається перед майбутнім опалювальним сезоном. Холодна зима разом із повним припиненням постачання російського газу до Європи на початку опалювального сезону може відновити напруженість на ринку. Також може виникнути жорстка конкуренція за постачання газу, якщо в Північно-Східній Азії погода буде холоднішою, ніж зазвичай, а економічне зростання в Китаї буде сильнішим, ніж очікувалося.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що європейські ціни на природний газ знижуються, оскільки його постачання з Норвегії різко зросли.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло