Рада попередньо схвалила закон про спрощення переміщення через держкордон вантажів ЗСУ, ЗС країн ЄС та НАТО

Рада попередньо схвалила закон про спрощення переміщення через держкордон вантажів ЗСУ, ЗС країн ЄС та НАТО

Змінами до Митного кодексу, зокрема, передбачено впровадження в національне законодавство Форми декларування 302, яка широко використовується в ЄС і НАТО, вона містить мінімальний набір даних

Рада попередньо схвалила закон про спрощення переміщення через держкордон вантажів ЗСУ, ЗС країн ЄС та НАТО
Фото: ілюстративне

Верховна Рада схвалила у першому читанні проєкт закону про спрощення процедури переміщення через митний кордон України військової техніки та інших товарів ЗСУ, що виїжджають за кордон на військові навчання або з іншою тимчасовою метою, а також збройних сил держав – членів ЄС та НАТО, які направляються в Україну з такою ж метою.

Про це повідомив Мінфін.

Зокрема, проєкт передбачає:

  • запровадження спрощеної процедури декларування військової техніки та інших товарів, аналогічну наявній у міжнародній практиці при тимчасовому вивезенні/ ввезенні, реімпорті, реекспорті, а також транзиті територією України військової техніки та іншого майна;
  • делегування повноваження Кабіміну та Мінфіну щодо затвердження національної Форми 302 та порядку заповнення цієї форми відповідно;
  • делегування повноваження Мінфіну щодо затвердження порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного контролю та оформлення військової техніки та інших товарів, що переміщуються з використанням Форми 302.

Крім того, він спрощує процедури переміщення через держкордон України ЗСУ та збройними силами держав-членів НАТО товарів з використанням Форми 302, а саме: звільнення від отримання дозвільних документів державного експортного контролю для товарів військового призначення та подвійного використання, дозволів, необхідних для переміщення лікарських засобів, у тому числі тих, які містять наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, продукції, виробленої із застосуванням ГМО, звільнення від проходження державного контролю харчових продуктів.

Як зазначив Мінфін, до набуття повноправного членства України в Організації Північноатлантичного договору прийняття закону створить передумови для започаткування процесу підготовки та підписання міжнародних угод з конкретними державами про використання в таких державах – членах НАТО українських Форм 302, що оформлюватимуться для підрозділів ЗСУ, які направляються до таких держав, зокрема, для проведення навчань.

Бекграунд. Раніше Мind повідомляв, що Кабмін схвалив законопроєкт про спрощення переміщення через держкордон вантажів ЗСУ, збройних сил держав – членів ЄС та НАТО.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло