“Ми сюди прийшли не для того, щоб просити “дари”: президент ПАР вимагає в росії відновити зернову угоду
Пропозиція путіна надати 6-ти “дружнім” африканським країнам по 25-30 тисяч тонн зерна не викликала захвату

Президент Південної Африки Сиріл Рамафоса на зустрічі, присвяченій війні росії в Україні, закликав російського диктатора владіміра путіна відновити роботу зернової угоди.
Він подякував російському президентові за пропозицію безкоштовно відправити по 25-50 тисяч тонн зерна шести країнам Африки (які взяли участь у російсько-африканському саміті), проте зазначив, що необхідно «відкрити» Чорне море для постачання продовольства.
«Ми пропонували реалізувати Чорноморську зернову ініціативу, говорили про необхідність відкриття Чорного моря, ми говорили, що хотіли б, щоби Чорне море було відкрито для світових ринків. І ми сюди прийшли не для того, щоби просити якісь “дари” для Африканського континенту”, – сказав Рамафоса, якого цитує кремлівська прес-служба.
“Ми, звичайно, розуміємо, що Ви із щедрості вирішили безоплатно надати зерно деяким африканським країнам, які стикаються з певними труднощами. Ми з великою повагою до цього ставимося, наголошуємо на цьому. Однак це не наша основна мета тут, це не наше головне завдання – добитися якихось поставок такого характеру», – заявив президент ПАР.
В рамках дії зернової угоди Україна за рік експортувала майже 33 млн тонн продовольства, і зникнення такого обсягу товару з ринку внаслідок розриву росією угоди вже призвело до зростання цін на зерно.
Бекграунд. Як повідомлялося, президент Зімбабве відмовився від безкоштовного зерна путіна.
Також стало відомо, що путін ігнорує запити президента Туреччини Реджепа Ердогана щодо діалогу стосовно повернення росії в зернову угоду.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].