Китай запроваджує контроль за експортом безпілотників, щоб зупинити їх використання у військових цілях

Китай запроваджує контроль за експортом безпілотників, щоб зупинити їх використання у військових цілях

За новими правилами, потрібно отримувати дозвіл на вивезення певних видів дронів

This material is also available in English
Китай запроваджує контроль за експортом безпілотників, щоб зупинити їх використання у військових цілях
фото Pixaby

Китай з 1 вересня ц.р. запроваджує експортний контроль щодо безпілотників та комплектуючих до них.

Джерело. Про це пише Reuters з посиланням на заяву представника Міністерства торгівлі КНР.

Обмеження стосуватимуться деяких двигунів, лазерів, засобів зв'язку, систем захисту від дронів. Також забороняється експорт цивільних безпілотників для використання у військових цілях.

Представник міністерства підкреслив, що цей крок свідчить про прихильність Китаю до «глобальної безпеки та підтримки миру в усьому світі». Влада КРН вже повідомила про майбутні обмеження зацікавлені країни та регіони.

Офіційна газета ЦК Компартії Китаю “Женьмінь жибао” уточнює, що за новими правилами потрібно отримувати дозвіл на вивезення дронів, які мають такі характеристики:

  • максимальний час автономної роботи понад 30 хвилин, максимальна злітна маса – понад 7 кг;
  • оснащений метальним пристроєм;
  • можуть літати поза природною видимістю операторів.

У квітні Міністерство торгівлі КНР виступило зі спростуванням повідомлень, що поширилися в західних ЗМІ, згідно з якими китайські БПЛА використовуються в боях на території України.

Навесні 2022 року китайська корпорація DJI (найбільший у світі виробник комерційних БПЛА) оголосила, що залишає і російський, і український ринки, щоб запобігти використанню своєї продукції у військових цілях.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше Politico опублікувала статтю про те що Китай таємно, в обхід санкцій, відправляє в росію обладнання для війни проти України, в тому числі дрони.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло