Касетні боєприпаси допомогли ЗСУ прискорити просування при контрнаступі – WSJ
Однак ситуація вкрай важка і в найближчі кілька тижнів буде ясно, чи є в ЗСУ шанси на успіх при наступі

Просування частин ЗСУ прискорилося завдяки касетним боєприпасам, наданим США, пишуть кореспонденти The Wall Street Journal, які поспілкувалися на передовій з українськими солдатами.
За словами члена артилерійського розрахунку, касетні боєприпаси найбільш ефективні у відкритому полі – саме там, де на південному напрямку українським підрозділам досі важко вдавалося просуватися по мінних полях. Такі снаряди є важливими, хоча вони й не можуть радикально переламати ситуацію, пояснив артилерист.
У найближчі пару тижнів може стати зрозуміло, чи є у ЗСУ шанси досягти прогресу в наступі, сказав CNN високопоставлений західний дипломат:
“Але досягти реального прогресу, який змінив би співвідношення сил у цьому конфлікті, – гадаю, це вкрай малоймовірно”, – сказав він.
Член Палати представників Конгресу США демократ Майк К'юґлі нещодавно повернувся з Європи, де спілкувався з американськими командирами, які тренують українських військовослужбовців.
«Нам нагадують про труднощі, з якими вони [ЗСУ] стикаються. Це найважчий період війни», – зазначив він.
Після початкових втрат у червні, викликаних необхідністю прориватися крізь мінні поля, ЗСУ змінили тактику. Загальновійськові операції, яким українців навчали в НАТО, були замінені на звичні атаки невеликими групами піхотинців, які діють самостійно та просуваються в міру розмінування. Хоча українські підрозділи зайняли низку населених пунктів, вони ще навіть не дійшли до першої лінії російської оборони, адже таких ліній є кілька, зазначає високопоставлений західний дипломат.
«Якщо вони не змогли забезпечити прорив за 7-8 тижнів, то навіть при продовженні боїв протягом ще кількох, яка ймовірність, що вони раптом його зроблять з поріділими силами? Умови дуже важкі», – сказав він.
У США усвідомлюють ці проблеми, але зберігають надію, каже високопосадовець:
“Ми всі розуміємо, що наступ йде важче і повільніше, ніж усім хотілося б, але ми все ще вважаємо, що вони мають час і місце, щоб досягти прогресу”, – додав він.
В останні дні українські частини підійшли приблизно на 2 км до основної лінії російської оборони в районі села Роботине у Запорізькій області, знову змінивши тактику та пославши у бій резервні частини на західних танках та БМП.
Роботине, за словами українських військових, має важливе стратегічне значення.
Зайняти російські позиції під Роботине допомогли касетні боєприпаси, розповів WSJ український солдат. Наприкінці липня його взвод потрапив під сильний вогонь і хотів відійти, але йому наказали знайти укриття. Після цього на російські позиції обрушилися касетні снаряди. «Вони верещали: “У нас багато поранених. Потрібна евакуація. Ми відходимо”, – розповів солдат про крики, що долинали з російських рацій, які прослуховували українці.
Кластерні боєприпаси призначені якраз для придушення переважаючих сил противника, каже генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес, колишній командувач армії США в Європі. Вони також добре підходять для знищення артилерійських розрахунків.
«Кластерні бомби хороші. Вони ефективні. Але росіяни добре окопалися і швидко навчаються», – сказав WSJ командир української розвідроти капітан Анатолій Харченко.
Бекграунд. Як писало видання Welt, Україна не отримала понад 90% озброєння, обіцяного Німеччиною ще навесні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].