НБУ затвердив концепцію відкритого банкінгу
Вона передбачає структурований і безпечний обмін даними між надавачами платіжних послуг через відкриті API

Національний банк України затвердив концепцію відкритого банкінгу, що визначає напрями розвитку, дорожню карту та ключові вимоги до впровадження в Україні відкритого банкінгу.
Про це повідомив регулятор.
Згідно з даними НБУ, відкритий банкінг передбачає структурований і безпечний обмін даними між надавачами платіжних послуг через відкриті API.
«Упровадження в Україні відкритого банкінгу матиме позитивний вплив на ринок фінансових послуг. Зокрема, сприятиме розвитку фінтеху, впровадженню інновацій у платіжній сфері, посиленню конкуренції та, як наслідок, поліпшенню якості наявних та створенню нових платіжних послуг та продуктів», – пояснив заступник голови Нацбанку Олексій Шабан.
Як повідомляють у НБУ, відповідна концепція передбачає розбудову нової екосистеми на основі інтерфейсу прикладного програмування (API), яка дозволить розробляти різноманітні та привабливі платіжні продукти і послуги для клієнтів.
Крім того, уточнюється, що така трансформація сприятиме розвитку фінтех-сектору, створить нові можливості для росту й розширення екосистеми та підвищить конкуренцію на ринку. При цьому регулятор гарантуватиме захист прав користувачів і безпеку даних.
НБУ визначатиме основні засади роботи відкритого банкінгу та напрями його подальшого розвитку відповідно до нагальних потреб ринку, а також забезпечуватиме нормативно-правове регулювання роботи відкритого банкінгу й нагляд за дотриманням надавачами платіжних послуг його вимог. «Технічні специфікації затверджуватимуться регулятором на основі спільних напрацювань з учасниками ринку», – додав регулятор.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ затвердив стратегію пом’якшення валютних обмежень.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].