Міноборони України закупило куртки для ЗСУ втричі дорожче — розслідування

Міноборони України закупило куртки для ЗСУ втричі дорожче — розслідування

Одяг із цієї партії уже побачили на OLX

This material is also available in English
Міноборони України закупило куртки для ЗСУ втричі дорожче — розслідування
Фото: Українське радіо

Міноборони України закупило куртки для ЗСУ утричі дорожче від ціни.

Про це йдеться у розслідуванні ZN.ua.

Журналісти встановили, що відомство придбало 4900 курток загальною вартістю $142 000 у турецького виробника. Утім згодом у документах вартість збільшується до $421 000, а камуфляжні куртки – на зимові «повітрозахисні». Таким чином ціна за штуку зросла з $29 до $86.

Водночас Київський науково-дослідний інститут судових експертиз встановив, що поставлені куртки та штани не можуть використовуватися за своїм цільовим призначенням. Разом із цим зимовий одяг, який їхав в Україну за іншим договором, у Молдові ще коштував $27 500 за партію, а в Україні – $367 500.

Ба більше, журналісти також помітили одяг із цієї партії на торговому майданчику OLX.

Міноборони України закупило куртки для ЗСУ утричі дорожче від ціни – розслідування

«До речі, так само силовики знають, що Міноборони втридорога купувало шоломи для бійців. Люди Резнікова замовили й оплатили товар, який за документами значився як шоломи PASGT виробництва США з рівнем захисту NIJ ІІІА. А по факту це виявилися шоломи з нижчим рівнем захисту NIJ 2», – додають у виданні.

У матеріалі йдеться також про те, що МО замовило в київської фірми ТОВ «Танос Технолоджи» 1 млн вегетаріанських сухпайків із Туреччини на 430 млн грн, але зрештою з пайка зник розігрівач для їжі, який мав там бути. Натомість у його складі з'явився курячий паштет.

Журналісти стверджують, що даних про цей контракт досі немає у «Прозорро», хоча документ, який є у розпорядженні ZN.ua, датований 8 липня 2022 року.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Міноборони дало «Львівському арсеналу» 1,4 млрд грн на міни, але не отримало жодної. Компанія давно прострочила контракт, хоча в МО провели майже 100% передоплати ще в листопаді.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло