росія знайшла спосіб обходити нафтову «стелю» в $60 за барель — FT

росія знайшла спосіб обходити нафтову «стелю» в $60 за барель — FT

Схема дозволила експортерам додатково заробити близько $800 млн у травні та липні

росія знайшла спосіб обходити нафтову «стелю» в $60 за барель — FT
фото Pixaby

росія застосовує очевидну схему обходу нафтової стелі – за рахунок роздування транспортних витрат.

Джерело. Про це пише Financial Times.

Це видно з графіка, який наводить газета: ціна російської нафти на базисі FOB (без перевезення) у балтійських портах наприкінці травня була близько $50, помітно нижча від стелі в $60 за барель, а з доставкою до Індії на базисі CIF – помітно вища, близько $66 за барель. Така картина спостерігалась із початку року.

Вартість перевезення бареля, таким чином, приблизно вдвічі вища за ринкову ($9 за барель). Різниця повертається до росії, вважає FT, що дозволило експортерам додатково заробити близько $800 млн у травні-липні.

Виторг російського тіньового флоту, що возить 40% нафти, за цей період склав ще $350 млн. Надбавка цілком помітна: весь експорт російської нафти за три місяці досяг $39 млрд.

Низька ціна нафти на Балтиці дозволила росії використовувати танкери із західною страховкою, особливо грецькі, але зі зростанням ціни їхня кількість на маршруті до Індії знизилася. Крім того, дискаунт на російську нафту для Індії впав до $2–10 за барель і її імпорт почав фізично скорочуватися.

Боротьба з обходом схеми із завищенням транспортних витрат давно прописана у методичних рекомендаціях США для посередників (перевізників, страховиків, брокерів): їм наказано вимагати розбивки ціни на нафту та транспортні, митні, страхові та інші витрати. Відмову контрагента надати таку документацію слід розглядати як вказівку на те, що нафта або нафтопродукти були придбані дорожче за стелю. Але при прямих поставках на «тіньових» суднах цей метод не працює, пише видання.

Бекграунд. Раніше FT писала, що удар України по російському нафтовому танкеру може викликати занепокоєння Білого дому.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло