НБУ планує створити галузевий держархів до 2026 року
Однак, як зазначається, терміни реалізації залежатимуть від ситуації в країні

Національний банк України розпочинає роботу над створенням галузевого держрхіву. Відповідне рішення Кабмін ухвалив 15 серпня.
Про це повідомив регулятор.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
За словами заступника голови НБУ Ярослава Матузки, згідно із законодавством України Нацбанк повинен зберігати архівні справи банків (наразі їх понад мільйон). «Створення Галузевого державного архіву НБУ виведе на якісно новий рівень нормативно-методологічне забезпечення суб’єктів фінансового ринку та дасть змогу Національному банку забезпечити надійне зберігання та облік архівних документів», – додав він.
Зазначається, що створення галузевого держархіву НБУ забезпечить:
- створення єдиних методологічних та методичних засад унормування в нормативно-правових актах Національного банку порядку організації діловодства та ведення архівної справи в банках;
- зберігання документів Нацбанку, банків України, неплатоспроможних та ліквідованих банків, а також документів Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг;
- організацію та ведення державного обліку документів Національного архівного фонду та створення умов для користування ними;
- погодження облікових архівних документів Нацбанку, банків України, неплатоспроможних банків, ліквідація яких здійснюється Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.
«Наразі Національний банк напрацьовуватиме концепцію втілення цього амбітного проєкту, який відповідатиме міжнародній практиці ведення архівної документації, а також – нормативно-правову базу для функціонування Галузевого державного архіву НБУ», – повідомив регулятор.
Згідно з даними НБУ, наступним етапом стане напрацювання проєкту реконструкції будівлі для зберігання архівних документів та, власне, проведення реконструкції.
«Створення Галузевого державного архіву передбачається до 2025 року включно. Водночас ми розуміємо, що триває війна, тож терміни реалізації залежатимуть від ситуації в країні», – наголосив Матузка.
Як повідомляють у Нацбанку, на сьогодні в НБУ зберігається 1,5 млн справ, із яких: 0,6 млн справ Нацбанку, 0,8 млн справ неплатоспроможних та ліквідованих банків та 0,1 млн справ Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ затвердив концепцію відкритого банкінгу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.