Bild: росія готує альтернативну зернову угоду разом із Туреччиною та Катаром

Bild: росія готує альтернативну зернову угоду разом із Туреччиною та Катаром

Кремль просуває власну зернову угоду, намагаючись витіснити Україну зі світових ринків

This material is also available in English
Bild: росія готує альтернативну зернову угоду разом із Туреччиною та Катаром
фото Getty Images

Туреччина, росія та Катар збираються укласти нову угоду замість зернової угоди, пише Bild з посиланням на службове листування між дипвідомствами країн.

Зокрема, росія хоче відправляти своє зерно до бідних держав, переважно африканських. У свою чергу Туреччина виступить як організатор, а Катар – як спонсор постачань.

Угода може бути підписана вже цими вихідними в Будапешті, куди прибудуть голова Татарстану Рустам Мініханов та президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.

Водночас, глава МЗС Туреччини Хакан Фідан не залишає спроб повернути росію до Чорноморської ініціативи, щоб зерно постачалося і з України.

Анкара пропонує діяти під егідою ООН. Однак про зрушення у цьому напрямку не повідомляється.

Про те, що Кремль просуває альтернативу зерновій угоді, намагаючись витіснити Україну зі світових ринків, раніше писала Financial Times.

росія збиралася відправляти до Туреччини до 1 млн тонн зерна на «пільгових умовах», щоб звідти воно експортувалося до африканських країн. Доставку оплачував Катар, але ні Анкара, ні Доха не погодилися на цю пропозицію, стверджували джерела видання.

15 серпня стало відомо, що США обговорюють із Туреччиною та Україною зернову угоду без росії. Американські чиновники повідомили Wall Street Journal, що план передбачає налагодження додаткового шляху експорту 4 млн тонн зерна на місяць через Дунай до жовтня. Більшість продукції вирушатиме вниз річкою і через Чорне море до портів у Румунії, а вже звідти – в інші країни.

Бекграунд. Сьогодні стало відомо, що перше судно, яке скористалося українським чорноморським коридором після виходу рф із зернової ініціативи, прибуло до Стамбула в Туреччині.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло