У Верховну Раду внесли законопроект, який заборонить передавати росії будь-які українські території

У Верховну Раду внесли законопроект, який заборонить передавати росії будь-які українські території

Також ним передбачено, що Україна не визнає громадянство росії, отримане мешканцями захоплених територій

У Верховну Раду внесли законопроект, який заборонить передавати росії будь-які українські території
фото DR

До Верховної Ради внесли законопроект, який забороняє передавати росії будь-які території України заради завершення війни.

«Припинення війни, розв'язаної рф проти України, шляхом будь-яких територіальних поступок державі-агресору є неприпустимим», – наголошується в документі.

У пояснювальній записці також йдеться про те, що після закінчення бойових дій російські війська мають бути виведені з усієї території України, у тому числі з Криму. Те саме стосується кораблів Чорноморського флоту рф, їхнє перебування в акваторії півострова називається «неможливим».

«Формула миру президента Володимира Зеленського має стати основою для припинення війни, відновлення територіальної цілісності, звільнення всіх окупованих територій України», – зазначають автори ініціативи.

Окремо наголошується, що Україна не визнає громадянство росії, отримане мешканцями захоплених територій автоматично чи примусово. Українців, які співпрацювали з окупаційною владою, проте не чинили тяжких злочинів, можуть звільнити від кримінальної відповідальності.

Законопроект було внесено 18 серпня групою народних депутатів на чолі із головою ради Русланом Стефанчуком.

Раніше глава канцелярії генерального секретаря НАТО Стіан Єнссен заявив, що відмова України від частини територій в обмін на вступ до Північноатлантичного альянсу могла б покласти край війні з росією.

У Києві назвали такі обговорення «абсолютно неприйнятними».

«Завжди виходили з того, що Альянс, як і Україна, територіями не торгує», – зазначив речник МЗС Олег Ніколенко.

Пізніше Єнсен назвав свої слова помилкою, а в самому НАТО заявили, що блок, як і раніше, підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, і ця позиція є «чіткою і незмінною».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло