Економіка Німеччини застряла між стагнацією та рецесією – Bloomberg
Країна вийшла з рецесії, але її слабкі показники продовжують гальмувати зростання всієї єврозони

Економіка Німеччини вийшла з рецесії з найменшим відривом у ІІ кварталі, але її слабкі показники продовжують гальмувати зростання всієї єврозони.
Про це повідомляє Bloomberg згідно з даними власного опитування.
Зазначається, що протягом трьох місяців до червня німецьке виробництво стагнувало, що збігається з початковою оцінкою та середнім прогнозом в опитуванні.
Причини полягають у повільному глобальному зростанні, яке спричинило падіння німецького експорту, різкому спаді виробництва та споживання, яке похитнула стрімка інфляція, а також агресивному підвищенні процентної ставки.
«Німеччина є єдиною великою країною, яка цього року скоротиться, і перспективи є похмурими», – зазначають у Bloomberg.
«Ми продовжуємо спостерігати, як економіка Німеччини застряла в зоні сутінків між стагнацією та рецесією. Нещодавно опубліковані індикатори настроїв не віщують нічого доброго для економічної активності найближчими місяцями», – сказав Карстен Бжескі, голова відділу макроекономічної діяльності ING.
У червні німецька промисловість пережила найгірший місяць за останні пів року, а заводські замовлення – показник майбутньої діяльності – заледве зросли у ІІ кварталі.
Цей тиждень приніс нові ознаки слабкості, оскільки індекс менеджерів із закупівель S&P Global за серпень впав до 44,7 – найнижчого значення більш ніж за три роки, коли послуги скоротилися вперше за вісім місяців.
Бекграунд. Нагадаємо: тривала енергетична криза в Німеччині завдає шкоди виробникам в економіці, яка вже бореться з демографічно зумовленим дефіцитом кваліфікованих кадрів і низькою продуктивністю. Тривалий головний біль Німеччини з приводу того, як виробляти доступну енергію, що є результатом її багаторічної залежності від російського газу та політично зумовленої відрази до ядерної енергетики, залишається окремим викликом, так само, як і спроби прискорити відхід від викопного палива.
Тим часом посилення глобальної конкуренції у сфері електромобілів загрожує її автомобілебудуванню. Такі довгострокові виклики поєднуються зі слабким попитом у Китаї та жорсткою монетарною політикою, що призводить до подальшого скорочення промисловості.
«Економічне нездужання Німеччини нагадує епоху «хворої людини Європи», – пише видання, посилаючись на дані за ІІ квартал, які не показали зростання після рецесії. І тривала промислова слабкість затьмарює перспективи країни. Рецесія, з якої Німеччина зараз ледь вийшла, уже кинула виклик сміливому прогнозу канцлера Олафа Шольца в січні про те, що такий спад «абсолютно точно» не відбудеться.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].