Західні інструктори розповіли про гостру нестачу перекладачів при навчанні українських військових — FT
При цьому інструктори хвалять українських військовослужбовців за «неймовірну мотивацію»

Західним інструкторам не вистачає перекладачів для навчання українських солдатів, розповідає Financial Times.
«Перекладачі – проблема номер один», – каже Мартін Бонн, нідерландський бригадний генерал, заступник директора міжнародної програми ЄС з підготовки українських військовослужбовців. Програма була запущена у листопаді 2022 року і має навчити тактиці, веденню бойових дій, поводженню з різними видами озброєння. Але її реалізація, у тому числі підготовка пілотів для винищувачів F-16, гальмується через нестачу перекладачів, які володіють відповідною військовою термінологією.
Фахівців для цієї програми постачають Україна та країни ЄС, але «переклад слів, які використовуються у військовому та технічному контексті, – слів, які ніхто не використовує у повсякденному житті, – велика проблема», сказав генерал виданню.
Інструктори хвалять українських військовослужбовців за «неймовірну мотивацію», але також зазначають, що їхні здібності та вік дуже різняться. Одному добровольцю, який приїхав на базу в Німеччині, наприклад, був 71 рік, а деякі українські командири, схоже, не хочуть відпускати з передової на навчання найбільш боєздатних солдатів.
Німецькі, нідерландські та данські офіцери навчають українців у Клиці на півночі Німеччини, але проблема з перекладом у всій повноті виявилася і в Данії, де 8 льотчиків та кілька десятків осіб служби забезпечення розпочали підготовку до експлуатації винищувачів F-16 на авіабазі Skrydstrup. За словами данських військових, процес зупинився через проведення перевірки українських пілотів на благонадійність, відсутність необхідних мовних навичок, а також перевірки здоров'я.
Данія та Нідерланди зобов'язалися передати Україні винищувачі F-16, отримавши згоду США. Це буде зроблено після виконання всіх необхідних умов, заявив тиждень тому прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте під час візиту Володимира Зеленського.
За словами Рютте, Нідерланди мають 42 літаки F-16, але поки рано говорити про те, чи всі вони надійдуть у розпорядження України. Точна кількість літаків, що передаються, буде обговорюватися трохи пізніше, додав Зеленський.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].