Челендж з Reactor Monitor: Італійській компанії дуже потрібне рішення для відновлення відходів шкіри
Відкриті інновації

Челендж з Reactor Monitor: Італійській компанії дуже потрібне рішення для відновлення відходів шкіри

Підійде навіть, якщо ви просто поділитеся знаннями про інноваційні команди, які це роблять

Челендж з Reactor Monitor: Італійській компанії дуже потрібне рішення для відновлення відходів шкіри
Фото: recycleather.com

Забруднення навколишнього середовища є головною глобальною проблемою, яка впливає на біорізноманіття, екосистеми та здоров’я людини. Однією з найбільших загроз екологічній стійкості є текстильна промисловість з її величезною кількістю відходів. При цьому деякі побічні продукти виробництва можуть поставити перед інноваторами непересічний виклик. Наприклад, тверді відходи – їх утилізація зробить процеси більш ефективними, створить цікаву циркулярну можливість та сприятиме досягненню цілей сталого розвитку.

Саме таке рішення вже вдруге шукає італійський мультикомунальний гігант Iren Group: йому потрібні ідеї, як відновлювати, а потім використовувати відходи шкіри.

Інноваційні методи відновлення відходів виробництва

Ключова індустрія: Industrial Recovery.

Опис: Iren Ambiente – бізнес-підрозділ італійського мультикомунального гіганта Iren Group – обслуговує декілька підприємств, які сукупно продукують 7000 тонн шкіряних відходів на рік. Наразі ці відходи відправляються на смітник. При цьому не лише втрачається величезна кількість потенційно відновлюваного матеріалу, а й виникає ризик перевищення лімітів на утилізацію відходів.

Iren Group зацікавлена в розробці інноваційних технологій для відновлення матеріалів виробництва (з особливим акцентом на використання шкіряних відходів), що виникають у результаті промислової обробки. Успішне рішення, на думку компанії, має справлятися з 5000-7000 тоннами відходів на рік, а отримані в результаті матеріали придатні для повторного використання в текстильній промисловості або навіть в інших галузях, наприклад, в автомобільному секторі (оббивка сидінь). Запропоновані рішення будуть оцінені за ефективністю відновлення, якістю відновленої шкіри, впливом на навколишнє середовище, необхідними ресурсами, а також вартістю процесу. Особливо Iren Group зацікавлена в технологіях, які можна застосувати, щоб дозволити краще відновлювати відходи дубленої шкіри.

Компанія відкрита для нових ідей, концепцій та зрілих технологій; ви будете їй цікаві, навіть якщо просто знаєте про існуючі технології, які, за потреби, можна адаптувати для вирішення цієї проблеми. Запрошуються команди з рішеннями рівня TRL 1-9: ідеї про те, що саме можна зробити, концепції / рішення, як цього досягти, а також пропозицій щодо адаптації існуючих зрілих технологій. Заохочуються рішення, що мають досвід реалізації в інших галузях, які стикалися з подібними проблемами.

Вимоги до рішення:

  1. Ефективність відновлення. Початкова швидкість відновлення відходів шкіри має становити щонайменше 40% з явним потенціалом зростання.
  2. Максимально можлива якість відновлених відходів шкіри. Iren зацікавлена у двох типах відновлених продуктів, що відрізняються за якістю та призначенням:
    • високоякісний матеріал, який можна повторно використовувати для виробництва в індустрії моди (наприклад, для взуття, аксесуарів, меблів);
    • матеріал нижчої якості, який можна використовувати як оббивку в будівництві, автомобільному секторі або в інших сферах.
  3. Мінімальний вплив на ресурси, енергію та навколишнє середовище. Iren зацікавлена в процесах з мінімальними  викидами CO2, мінімальним використанням первинних матеріалів та хімікатів і нульовим викидом мікропластику у воду.
  4. Вартість процесу має бути достатньо конкурентоспроможною, щоб відновлена вторинна сировина могла конкурувати з первинними матеріалами.

Побажання до рішення: Компанію також цікавить інноваційний процес попередньої обробки відходів шкіри, який сприятиме повторному входженню у виробничі цикли (наприклад, шляхом видалення шкідливих волокон зі шкіри).

Дедлайн: 20 вересня 2023 року.

Переваги для команд: Переможець отримає фінансову винагороду у розмірі $20 000. Рішення, які вирішують проблему частково або відповідають не всім вимогам, можуть претендувати на часткову винагороду. Переможців і призерів обирає Iren Group. Також компанія може визначити і нагородити «Почесною відзнакою» видатні роботи, які не були обрані для отримання грошової винагороди.

Як взяти участь: Заявка розміщена на платформі Wazoku, доступна для заповнення після реєстрації.

Це ще не все!

Mind і платформа відкритих інновацій Reactor.ua збирають найцікавіші челенджі відкритих інновацій, а команда Reactor Monitor допомагає подавати заявку на участь у них.

Більше викликів відкритих інновацій, на які ви можете податись - на платформі Reactor Monitor!

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло