Уряд дозволив ввозити донорську кров з-за кордону в разі надзвичайних ситуацій – МОЗ

Уряд дозволив ввозити донорську кров з-за кордону в разі надзвичайних ситуацій – МОЗ

Зазначається, що кров та компоненти постачатимуться в Україну як гуманітарна допомога

Уряд дозволив ввозити донорську кров з-за кордону в разі надзвичайних ситуацій – МОЗ
Фото: ілюстративне

Кабінет Міністрів України дозволив у разі нагальної потреби чи за надзвичайних ситуацій ввозити з-за кордону донорську кров та її компоненти.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я України.

Зазначається, що з початку війни потреба в донорській крові та її компонентах в Україні зросла більш ніж на 40%. Збільшення інтенсивності бойових дій на фронті, щоденні обстріли ворогом мирних міст призводять до суттєвого зростання потреби у крові, яка критично необхідна для порятунку військових і цивільних українців.

Відповідна постанова уряду передбачає, що в разі виникнення потреби кров та її компоненти можуть заводитися в Україну з-за кордону. Це дозволить в критичні моменти уникнути можливого дефіциту донорської крові та компонентів.

Кров і компоненти постачатимуться в Україну як гуманітарна допомога.  Відповідальними за її отримання визначено Український центр трансплант-координації, який виконує функції Національного трансфузіологічного центру.

«Рішення уряду дозволить ввозити кров та компоненти крові з-за кордону виключно на період воєнного стану або ж у разі виникнення надзвичайних ситуацій», – зазначили в міністерстві.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що уряд ухвалив рішення про систему забезпечення фронту донорською кров'ю.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло