Доходи загального фонду держбюджету в серпні становлять 83 млрд грн – Гетманцев

Доходи загального фонду держбюджету в серпні становлять 83 млрд грн – Гетманцев

Загалом за січень – серпень 2023 року надійшло 486,5 млрд грн

Доходи загального фонду держбюджету в серпні становлять 83 млрд грн – Гетманцев
Фото: ілюстративне

Надходження (сальдо) до загального фонду держбюджету України в серпні сягнули 83 млрд.

Про це повідомив голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За його словами, показники розпису Мінфіну виконано в повному обсязі (100,3%, додатково до бюджету надійшло 0,2 млрд грн).

Зазначається, що на рахунки платників відшкодовано 9,0 млрд грн ПДВ.

Зокрема, перевиконання показників розпису відбулосч з:

  • податку на прибуток (+6,8 млрд грн, або +28,1%);
  • акцизного податку (з вироблених та ввезених підакцизних товарів)
  • (+1,7 млрд грн, або +20,3%) за рахунок перевиконання розпису акцизного податку з тютюнових виробів.

Крім того, Гетманцев зазначив, що за січень – серпень 2023 року до загального фонду держбюджету надійшло (сальдо) 486,5 млрд грн. Приріст до січня – серпня 2022 року становить 6,4 млрд грн (або +1,3%).

«Показники розпису Мінфіну на січень – серпень 2023 року виконано на 102,4%, додатково до бюджету надійшло 11,2 млрд грн», – повідомив голова комітету.

Згідно з його даними, на рахунки платників відшкодовано 91,0 млрд грн ПДВ, що на 40,6 млрд грн (або в 1,8 раза) більше січня – серпня 2022 року (8 місяців 2020 року – 92,8 млрд грн, 8 місяців 2021 року – 96,8 млрд грн, 8 місяців 2022 року – 50,4 млрд грн).

Уточнюється, що перевиконання показників відбулося з:

  • податку на прибуток (+19,9 млрд грн, або +24,2%), що зумовлено, зокрема, суттєвим збільшенням сплати податку в березні, травні та серпні 2023 року за результатами декларування;
  • акцизного податку (з вироблених та ввезених підакцизних товарів) (+10,7 млрд грн, або +18,5%), в основному за рахунок перевиконання розпису акцизного податку з тютюнових та лікеро-горілчаних виробів;
  • ПДФО (+3,8 млрд грн, або +3,6%), за рахунок збільшення надходжень ПДФО, утриманого з грошового забезпечення військовослужбовців, зокрема у січні– травні 2023 року.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що доходи загального фонду держбюджету в липні становили 51,8 млрд грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло