У серпні іноземні інвестори вивели з китайського ринку акцій рекордні $12,4 млрд
Чистий відплив коштів із бірж Шанхая і Шеньчженя досяг історичного максимуму

У серпні іноземні інвестори вивели з китайського ринку акцій майже 90 млрд юанів (або $12,4 млрд). Це найвищий рівень відпливу капіталу з бірж Шанхая і Шенчженя з моменту запуску програми 2014 року, яка дозволяє закордонним інвесторам торгувати на материковому ринку Китаю.
Про це пише Financial Times.
Експерти з управління активами й аналітики, на яких посилається FT, пов'язують цей стрибок продажу з розчаруванням світових інвесторів. Цьогорічні очікування інвесторів змінилися зі стимулювання загальної економіки на більш обмежену підтримку девелоперів.
Зокрема, інвестори виражають серйозну турботу стосовно рівня ВВП та здатності влади до досягнення мети в 5%. Важливим чинником є ринок нерухомості, оскільки негативний вплив на ВВП через ситуацію на ньому може становити 1% або більше.
Непокоїть також банкрутство великого китайського забудовника China Evergrande Group, яке було оголошено раніше в серпні в Нью-Йорку. Це підсилює обурення інвесторів стосовно ринку нерухомості в Китаї та його можливих наслідків для економіки країни загалом.
На настрої західних інвесторів також впливає напруженість у відносинах між Пекіном і Вашингтоном.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що інвестори занепокоєні рішенням адміністрації Байдена обмежити деякі американські інвестиції в Китай.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].