Індія заявляє про бажання знизити залежність від поставок російського газу
Країни Перської затоки пропонують купувати в них нафту за вигіднішою ціною

Міністр нафти та природного газу Індії Хардіп Сінгх Пурі заявив про те, що його країна знижуватиме залежність від російських нафтових постачань. За його словами, країни Перської затоки роблять привабливіші за ціною пропозиції.
Джерело. Про це повідомляє Bloomberg.
Міністр зазначив, що держава не бере участі безпосередньо в плануванні закупівель нафти переробними компаніями, проте стежить за тим, щоб дотримувалися «стелі» ціни, встановлені країнами G7.
Після початку війни в Україні Індія збільшила експорт нафти з росії, що дозволило їй потіснити Ірак та Саудівську Аравію і стати основним індійським постачальником нафти. Однак зростання цін на нафту та зменшення знижок на російські сорти знову підвищило привабливість інших її джерел.
Імпорт нафти із рф продовжує падати третій місяць поспіль. У серпні він становив 1,57 млн барелів на день, що на 24% менше, ніж у липні. Індія продовжує залишатися основним експортером російської нафти.
Раніше стало відомо, що російські експортери не можуть отримати гроші за нафту, продану в Індію.
Після часткового переходу на розрахунки з росією в рупіях в індійських банках «зависло» близько $39 млрд.
Однак індійський Центробанк забороняє виводити рупію за межі країни, а витратити суттєві суми в цій валюті всередині Індії рф практично немає на що.
Бекграунд. Як повідомлялося, росія не може отримати $39 млрд за продану Індії нафту – вони зависли в індійських банках.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].