НАЗК відкрило доступ до реєстру корупціонерів – Новіков

НАЗК відкрило доступ до реєстру корупціонерів – Новіков

З міркувань безпеки відомості стосовно місця роботи та посади на час вчинення особою корупційного правопорушення було закрито

НАЗК відкрило доступ до реєстру корупціонерів – Новіков
Фото: ілюстративне

Нацагентство з питань запобігання корупції знову відкрило доступ до реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцію правопорушення. 

Про це повідомив очільник НАЗК Олександр Новіков. 

«Відкриті дані – це потужний інструмент доброчесності, а отже антикорупції. Відкриття даних Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, свідчить, що з урахуванням безпекових аспектів можуть бути відкриті і дані Реєстру декларацій», – зазначив голова НАЗК.

Як нагадали в нацагентстві, з початком повномасштабного вторгнення державним органам, в тому числі і НАЗК, довелося обмежити доступ до низки реєстрів, зокрема і до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Однак, як уточнюється, існує значний суспільний інтерес до відкриття даних реєстру. Відсутність доступу до такої інформації значно ускладнює діяльність державних органів та інших організацій, зокрема при призначенні претендентів на відповідні посади, здійсненні публічних закупівель та інших правочинів тощо.

Крім того, зазначається, що відновивши доступ до реєстру, НАЗК врахувало і безпекові аспекти. «Національне агентство отримало від Міністерства оборони України відповідь про відсутність ризиків у разі відновлення доступу до Реєстру, проте за умови невідображення відомостей стосовно місця роботи, посади на час вчинення особою корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення», – повідомило нацагентство.

Довідково. Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстр корупціонерів) – це портал, де міститься інформація про всіх фізичних та юридичних осіб, які вчинили корупційні правопорушення. НАЗК адмініструє цей реєстр з лютого 2019 року.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що з усього загалу публічних осіб майже 50% подали декларації, а серед депутатів – лише 7%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло