ЄС може передати Україні до 3 млрд євро за рахунок заморожених резервів росії
Перший етап обговорення пройде у четвер за участю представників Бельгії, Німеччини, Іспанії, Італії та Франції

Єврокомісія підготувала план передачі Україні прибутків від російських валютних резервів. На обговоренні з країнами, яке розпочнеться у четвер, представники ЄК розкажуть про юридично обґрунтований спосіб оподаткування такого прибутку та переведення коштів до бюджету ЄС. Звідти вони можуть бути видані Україні.
Джерело. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на проект документа.
Заморожені резерви Банку росії, як очікується, дадуть близько 3 млрд євро прибутку.
Більше половини активів – це кошти на рахунках та депозитах, крім того, «значну частину» складають цінні папери, які у найближчі 2-3 роки теж стануть грошима у міру виплати купонів та погашення. Сума заморожених активів перевищує 200 млрд євро, більша їх частина знаходиться в депозитарії Euroclear, де вони до I кварталу цього року принесли майже 750 млн євро прибутку.
Пропозиція робочої групи Єврокомісії складається із трьох пунктів, йдеться у документі:
1) визначити конкретні фінансові зобов'язання та їх розміри;
2) сформулювати вимоги до центральних депозитаріїв щодо відділення залишків коштів;
3) переказати отриманий прибуток до бюджету ЄС.
За словами джерела Bloomberg, перший етап обговорення пройде у четвер за участю представників Бельгії, Німеччини, Іспанії, Італії та Франції, а наступного тижня до роботи підключаться решта країн ЄС.
Спочатку в ЄС висловлювалася ідея передати Києву заморожені російські резерви, але юристи дійшли висновку, що конфіскувати їх не можна, є навіть ризики у разі інвестування з метою передачі Україні отриманого доходу.
«Немає достатніх юридичних підстав, які допускають конфіскацію заморожених активів лише на тій підставі, що використання цих активів обмежено Євросоюзом», – йшлося у доповіді робочої групи ЄК. А Європейський центробанк попередив, що необхідно поважати юридичний статус активів центральних банків, які мають імунітет.
У результаті в Брюсселі зупинилися на іншому варіанті – використати податок на прибуток із заморожених активів.
Бекграунд. Нагадаємо, США заморозили активи індійських алмазних компаній за співпрацю з російською «Алросою».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].