НБУ оновив вимоги до страхових посередників

НБУ оновив вимоги до страхових посередників

Серед ключових новацій – запровадження регулювання, реєстрації та підвищення вимог до кваліфікації і навчання всіх категорій страхових посередників, - додав регулятор

НБУ оновив вимоги до страхових посередників
Фото: із вільного доступу

Національний банк з метою наближення вітчизняного ринку страхування до кращих європейських стандартів запроваджує оновлені вимоги щодо реєстрації та діяльності страхових посередників.

Про це повідомив регулятор.

Зазначається, що процес оновлення регулювання відбуватиметься у два етапи. На першому етапі, з 1 січня 2024 року, набере чинності положення про реєстрацію страхових та перестрахових брокерів та умови провадження посередницької діяльності у сфері страхування, оновлене відповідно до вимог прикінцевих положень нового закону України «Про страхування», який буде введено в дію з 1 січня 2024 року.

На другому етапі, з 1 січня 2025 року, передбачено концептуальне оновлення підходів до регулювання посередницької діяльності у сфері страхування відповідно до вимог директиви 2016/97/ЄС Європейського Парламенту та Ради ЄС від 20 січня 2016 року про реалізацію страхових продуктів. «Серед ключових новацій – запровадження регулювання, реєстрації та підвищення вимог до кваліфікації і навчання всіх категорій страхових посередників, у тому числі страхових агентів та працівників страховка, які реалізують страхові продукти», – зазначили в НБУ.

Зокрема, оновлене в межах першого етапу положення передбачає:

  • уточнення переліку страхових посередників, на яких поширюватимуться вимоги акта, зокрема включення до категорії страхових агентів фізичних осіб-підприємців;
  • розширення можливостей представництв брокерів-нерезидентів здійснювати зарахування та перерахування страхових (перестрахових) премій головному офісу брокера-нерезидента;
  • право виключати з державного реєстру страхових та перестрахових брокерів осіб, пов’язаних з країною-агресором;
  • установлення фіксованих строків подання брокерами до Національного банку опитувальника (до 30 жовтня 2023 року) та зобов’язання про приведення діяльності у відповідність до вимог Положення (до 31 грудня 2023 року).

«Вимоги щодо здійснення посередницької діяльності брокерами-нерезидентами за заявницьким принципом згідно з оновленим Положенням залишилися незмінними», – наголосили в Нацбанку.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ ініціює зміни до порядку ліцензування фінустанов та вимог до їх структури власності.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло