Інфляція в Україні в річному вимірі сповільнилася до 8,6% — Держстат

Інфляція в Україні в річному вимірі сповільнилася до 8,6% — Держстат

Зазначається, що споживчі ціни в серпні порівняно з липнем знизилися на 1,4%

Інфляція в Україні в річному вимірі сповільнилася до 8,6% — Держстат
Фото: ілюстративне

Споживчі ціни в серпні 2023 порівняно з липнем 2023 знизилися на 1,4%. З початку року вони зросли на 2,5%. Базова інфляція в серпні 2023 порівняно з липнем становила 0,0%, з початку року – 3,2%.

Про це повідомила Державна служба статистики.

Згідно з даними Держстату, у серпні-2022 було зафіксовано інфляцію 1,1%, тому в річному вимірі за підсумками серпня 2023 вона знизилася до 8,6% з 11,3% за підсумками липня і 12,8% за підсумками червня.

«На споживчому ринку в серпні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 3,7%. Найбільше (на 37,6%) подешевшали овочі», – повідомили в держслужбі статистики.

Зазначається, що ціни на фрукти знизилися на 4,2–0,1%, зокрема, на продукти переробки зернових, масло, соняшникову олію, сири, яйця. Водночас на 2,0–0,5% зросли ціни на цукор, сало, м’ясо та м’ясопродукти, хліб, кисломолочну продукцію, безалкогольні напої.

«Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,8%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,8%», – повідомив Держстат.

Крім того, уточнюється, що зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,3% відбулося в основному через підвищення цін на оренду житла на 2,3%.

«Ціни на транспорт зросли на 3,0% в основному через подорожчання палива та мастил на 7,4%», – зазначили в держслужбі.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що інфляція сповільнилася швидше через зменшення цін на імпортовані товари та сприятливу ситуацію на валютному ринку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло