Влада США звинувачує Google у підкупі розробників браузерів і мобільних телефонів

Влада США звинувачує Google у підкупі розробників браузерів і мобільних телефонів

Як стверджує обвинувачення, Google платила їм мільярди, щоб вони встановлювали пошуковик за замовчуванням

This material is also available in English
Влада США звинувачує Google у підкупі розробників браузерів і мобільних телефонів
фото Shutterstock

Мін'юст США заявив позицію в суді з Google, який обіцяє стати найбільшим антимонопольним розглядом у бігтеху за 20 років.

Влада буде доводити, що найбільша пошукова система світу виплачувала мільярди доларів розробникам інтернет-браузерів і мобільних телефонів, щоб ті включали в них пошук Google за замовчуванням.

Джерело. Про це пише CNBC.

Оскільки компанія використовує інформацію користувачів для вдосконалення алгоритмів, вона створила цикл монопольних прибутків, одночасно утримуючи частку ринку, блокуючи доступ конкурентам і задушуючи інновації в галузі.

Google стверджував, що користувачі просто надають перевагу його пошуковику. Саме тому і в браузерах, і на мобільних пристроях (що беруть участь у програмі розподілу прибутків) його пошук увімкнено за замовчуванням. До того ж, користувачі можуть легко змінити пошук на альтернативний.

З боку Google у суді виступить не лише гендиректор Сундар Пічаї, а й старший віце-президент Apple із програмного забезпечення Едді Кью та гендиректор Mozilla (браузер Firefox) Мітчелл Бейкер.

Процес за позовом, поданим ще 2020 року, розпочався напередодні у суді Вашингтона. Він триватиме 10 тижнів. Спочатку суд заслухає позицію Мін'юсту, потім коаліції генпрокурорів 38 штатів, потім Google.

Як пише Bloomberg, перемога Мін'юсту може призвести до поділу Alphabet та виділення пошукового бізнесу. Втім, такий результат малоймовірний.

Швидше за все, будуть обмеження на платежі на адресу Apple, Samsung та інших виробників смартфонів за встановлення Google як пошуковика за умовчанням.

Бекграунд. Нагадаємо, українські підприємці знову можуть створювати профілі бізнесу на Google-картах. Google business для України був заблокований у квітні 2022-го з міркувань безпеки.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло