Суд збільшив Коломойському розмір застави до майже 4 млрд грн

Суд збільшив Коломойському розмір застави до майже 4 млрд грн

СБУ, БЕБ та Офіс генпрокурора розкрили нові факти злочинної діяльності бізнесмена

Суд збільшив Коломойському розмір застави до майже 4 млрд грн
фото DR

Шевченківський районний суд Києва змінив запобіжний захід у частині застави Ігорю Коломойському у справі про заволодіння 5,8 млрд гривень, встановивши його розмір у 3 млрд 891 млн гривень.

Джерело. Про це пише Інтерфакс-Україна.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Раніше повідомлялося, що за першою підозрою Коломойському було призначено запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 500 млн грн, проте вчора Коломойському було повідомлено про додаткову підозру в присвоєнні 5,8 млрд грн.

Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки (БЕБ) та Офіс Генпрокурора розкрили нові факти злочинної діяльності власника великої фінансово-промислової групи Ігоря Коломойського.

За матеріалами СБУ, Коломойському повідомлено про додаткову підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення);

- ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою службовим становищем, вчиненого організованою групою, особливо великих розмірах);

- ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (легалізація коштів, одержаних злочинним шляхом).

За даними слідства, у період з 2013 по 2014 роки Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн. Для цього він створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером.

Протягом зазначеного періоду члени цього угруповання дозволили Коломойському нібито робити систематичні фіктивні «внески готівки до каси банку», хоча насправді жодних внесків банк не отримував.

За версією слідства, загалом така схема дозволила фігуранту отримати 5,8 млрд грн, що на той період було еквівалентно понад $700 млн.

Потім ці фейкові «внески» були зараховані на особистий рахунок Коломойського та стали реальними безготівковими коштами.

Щоб легалізувати віртуальні активи, Коломойський розплачувався ними у своїй підприємницькій діяльності. Зокрема, віддавав їх в якості позики і розраховувався ними за кредити підконтрольних йому підприємств, виводив їх за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку.

Досудове розслідування у справі триває.

Бекграунд. Напередодні стало відомо, що Коломойському оголосили нові підозри – йому інкримінують незаконні дії з документами на переказ, заволодіння чужим майном та легалізацію коштів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло