Prozorro.Продажі запускає пілотний проєкт із торгівлі послугами по заготівлі деревини

Prozorro.Продажі запускає пілотний проєкт із торгівлі послугами по заготівлі деревини

Це наступний етап антикорупційної реформи у державному лісовому господарстві

«Ліси України» розпочинає в декількох регіонах України пілотний проєкт із торгів послугами по заготівлі деревини на платформі Prozorro.Продажі.

Про це повідомив в. о. генерального директора ДП «Ліси України» Юрій Болоховець.

«З наступного року заготівлю плануємо повністю переводити на відкриті торги. Це кілька мільярдів гривень на рік, які лісгоспи витрачали на підрядників за прямими договорами», – написав Болоховець.

Він додав, що фахівці ДП «Ліси України» зараз аналізують ринок та працюють над розробкою технічних вимог. Очікується, що перехід на Prozorro.Продажі сприятиме створенню конкурентного ринку, збільшенню відрахувань у бюджети всіх рівнів та зменшенню випадків незаконної заготівлі.

«Це наступний етап антикорупційної реформи у державному лісовому господарстві. На першому етапі ми заборонили прямі договори і передали реалізацію деревини на спеціалізовані біржі. На другому – перевели на Prozorro основні закупівлі ДП «Ліси України» – від палива до будівництва доріг. На третьому етапі – відмовилися від нерентабельних переробних виробництв та почали передавати їх у Фонд державного майна», – зазначив Болоховець.

За його словами, заготівля через Prozorro. Продажі стане четвертим етапом антикорупційної програми.

«Антикорупційна програма «Лісів України» включає і багато інших заходів. Ми посилюємо інструменти контролю, переводимо їх у електронну форму. Зменшуємо частку готівкових розрахунків. Проводимо аудит роботи керівників у регіонах. Але раз і назавжди проблему корупції можна подолати лише інституційними реформами. Створенням системи, яка мінімізує «фактор чиновника», яка запроваджує прозорі та відкрити правила гри для бізнесу», – заявив керівник держпідприємства.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло