Американські санкції проти росії вдарять по ключових газових проєктах – аналітики

Американські санкції проти росії вдарять по ключових газових проєктах – аналітики

Крім того через санкції росія не може купувати установки зі зрідження газу

Американські санкції проти росії вдарять по ключових газових проєктах – аналітики
фото Shutterstock

Новий пакет американських санкцій, запроваджений наприкінці минулого тижня, ставить під загрозу зриву ключові проєкти російської газової промисловості.

Джерело. Про це пише The Moscow Times з посиланням на огляд аналітиків Альфа-банку.

До чергового санкційного пакету, який охопив понад 150 фізичних та юридичних осіб і став одним із найбільших у поточному році, потрапили найважливіші структури, пов'язані з «Газпромом» та «Новатеком» – головними в рф експортерами трубопровідного газу та ЗПГ.

Зокрема, у «чорних списках» американського Мінфіну опинився холдинг «Газбудпром» – генеральний підрядник «Газпрому», який відповідає за проєктування, постачання та будівництво критичної газової інфраструктури.

Компанія безпосередньо задіяна у більшості проєктів «Газпрому» і об'єднує під одним дахом усіх ключових субпідрядників, зайнятих не лише будовами, а й бурінням, транспортуванням газу та технічним оснащенням.

Одночасно під блокуючі санкції потрапила компанія «Газпром надра», яка займається геофізичними дослідженнями, розвідкою покладів газу, а також залучена в експлуатацію родовищ.

«Включення цих компаній у списки санкцій може зірвати терміни завершення поточних об'єктів капітального будівництва «Газпрому» і ставить під сумнів своєчасну реалізацію нових проєктів групи», – попереджає аналітик Альфа-банку.

Разом зі структурами «Газпрому» у списки санкцій потрапила «Арктик Енерджіс» – основний підрядник «Новатека» з будівництва заводу «Арктик-СПГ-2». Проєкт вартістю $21 млрд реалізується на Гиданському півострові поблизу Ямала і після виходу на повну потужність має виробляти близько 20 млн тонн зрідженого газу щороку.

Саме на зріджений газ російська влада робить ставку після того, як «Газпром» втратив ключовий, європейський ринок: комісія рф Держради з енергетики запропонувала побудувати 94 ЗПГ-заводи до 2035 року. Але ці плани навряд чи здійсняться: через санкції росія не може купувати установки зі зрідження газу.

Бекграунд. Як повідомлялося, США почали ліквідувати найбільші хаби для постачання електроніки в росію.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло