У Болгарії фермери протестують проти імпорту сільгосппродукції з України

У Болгарії фермери протестують проти імпорту сільгосппродукції з України

Болгарські фермери звинувачують український імпорт у падінні цін на місцевих ринках

This material is also available in English
У Болгарії фермери протестують проти імпорту сільгосппродукції з України
фото NIKOLAY DOYCHINOV/AFP

Болгарські фермери вивели важку техніку на дороги, заблокувавши рух автотранспорту на знак протесту проти рішення болгарського парламенту не продовжувати заборону імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України після 15 вересня.

Джерело. Про це пише ВВС.

Фермери вимагають продовжити заборону на імпорт цих виробів, а також ввести заборону на імпорт нерафінованої олії, свіжих та заморожених фруктів та овочів, молока та молочних продуктів, м'яса та м'ясопродуктів, живих тварин та меду з України.

«Ці низькі ціни стосуватимуться практично всіх продуктів – меду, овочів, олії, соняшнику та пшениці. Але вони не допоможуть знизити ціни для кінцевих споживачів», – сказав Георгі Атанасов, один із протестувальників у Бурґасі, в ефірі болгарського громадського телебачення.

Болгарія 14 вересня ухвалила рішення не продовжувати заборону імпорту українського зерна; на відміну від неї, Польща, Угорщина та Словаччина ввели заборони в односторонньому порядку невдовзі після рішення Єврокомісії. Болгарські фермери звинувачують український імпорт у падінні цін на місцевих ринках.

Бекграунд. Тим часом стало відомо, що Україна планує подати позов до СОТ проти Польщі, Угорщини та Словаччини через їх відмову скасувати заборону на українську сільськогосподарську продукцію.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло