Латвія видворить з країни майже 4 тисячі росіян, які не здали екзамен на державну мову

Латвія видворить з країни майже 4 тисячі росіян, які не здали екзамен на державну мову

Водночас ті, хто намагалися здати іспит, але не змогли, мають ще два роки відстрочки

Латвія видворить з країни майже 4 тисячі росіян, які не здали екзамен на державну мову
фото DR

Громадяни росії, які живуть у Латвії, які не склали мовний іспит і не подали заявку на участь, з наступного тижня почнуть отримувати повідомлення про необхідність залишити Латвію протягом трьох місяців.

Джерело. Про це повідомила представник Управління у справах громадянства та міграції Латвії Майра Розе, на яку посилається Delfi.

Загальна кількість таких осіб оцінюється приблизно у 3600 осіб. Їм надано період 90 днів, щоб залишити країну.

Розе також зазначила, що деякі росіяни розраховували на рішення Конституційного суду та були переконані, що їм не треба поспішати.

«Їм сказали: сидіть спокійно, все владнається. Вони програли, звичайно, вони втрачають посвідку на проживання. Ці люди зможуть спробувати отримати дозвіл без послаблень, як будь-який інший громадянин росії, а не давній житель Латвії», – додала Розе.

Початок вересня був крайнім терміном для російських громадян, які мешкають у Латвії, щоб довести своє знання латиської мови. Цього тижня Сейм Латвії вирішив продовжити термін і надати дворічний перехідний період для тих, хто спробував скласти мовний іспит.

З-поміж 25 000 громадян росії, які підпадають під нові правила, 14 000 вже подали документи на отримання статусу постійного жителя Латвії. Ще 1000 подали заяву на отримання тимчасової посвідки на проживання, оскільки вони не знали про продовження терміну складання іспиту. 6700 осіб подали заявку на повторний іспит.

Раніше Сейм Латвії затвердив поправки до Імміграційного закону, надавши громадянам росії, які не склали мовний іспит, два роки відстрочки. Громадяни рф, які досягли 75 років, звільняються від складання іспиту.

Бекграунд. Нагадаємо, влада Естонії розглядає можливість конфіскувати авто з російськими номерами на території країни.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло