За два роки ринок необробленої деревини вийшов на новий рівень — директор УУБ

За два роки ринок необробленої деревини вийшов на новий рівень — директор УУБ

За його словами на ринку з'явилося чітке розуміння правил, прав і обов’язків усіма учасниками та чіткий алгоритм моніторингу кожного з етапів виконання договору

За два роки ринок необробленої деревини вийшов на новий рівень — директор УУБ

Протягом останніх двох років ринок необробленої деревини пережив значні зміни. Цей ринок став більш доступним та зрозумілим для всіх учасників, надаючи однакові права та можливості як покупцям, так і продавцям. На ринку панує інформаційна відкритість, усі учасники розуміють правила, права і обов'язки, а також існує чіткий алгоритм моніторингу на кожному етапі виконання договору.

Про це заявив директор Української Універсальної біржі Сергій Гладкий.

За його словами все більше покупців акредитується на біржі і беруть участь у торгах, зростає відповідальності сторін. У результаті цього збільшилася кількість виконаних договорів, а також зросли обсяги продажу необробленої деревини та пиломатеріалів.

За його словами, запуск біржової торгівлі у 2021 році та відповідне зростання ринку призвели до збільшення щорічних надходжень податків до приблизно 1370 млн гривень. У 2022 році обсяг сплачених податків сягнув 1775 млн гривень, майже удвічі перевищуючи показники за 2020 рік за аналогічний період.

Протягом 2022 року на Українській Універсальній Біржі було реалізовано 3,12 млн кубічних метрів деревини на суму 8,6 млрд гривень. У 2023 році (за перші 8 місяців) обсяг продажу деревини склав 4,55 млн кубічних метрів на суму 10,6 млрд гривень.

Також на ринку пиломатеріалів спостерігається позитивна динаміка. Для порівняння, у 2022 році на Українській Універсальній Біржі було продано 282,9 тисяч кубічних метрів пиломатеріалів на суму 1,3 млрд гривень, а за перші 8 місяців 2023 року вже реалізовано 519,8 тисяч кубічних метрів пиломатеріалів на суму 1,8 млрд гривень.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Prozorro.Продажі запускає пілотний проєкт із торгівлі послугами по заготівлі деревини.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло