Фінансовий сектор України пристосувався до роботи в екстремальних умовах – Рада з фінстабільності

Фінансовий сектор України пристосувався до роботи в екстремальних умовах – Рада з фінстабільності

Зазначається, що ризики знизилися порівняно з їх історично найвищим рівнем у першому півріччі минулого року

Фінансовий сектор України пристосувався до роботи в екстремальних умовах – Рада з фінстабільності
Фото: з вільного доступу

Національний банк оприлюднив восьмий звіт про діяльність Ради з фінансової стабільності за період із серпня 2022 року до липня 2023 року.

Про це йдеться на сайті НБУ.

Зазначаєтья, що затяжна повномасштабна війна та російські терористичні атаки на українську інфраструктуру були домінуючими ризиками для фінансової системи України за останній рік.

Однак, члени Ради відзначили, що фінансовий сектор та економіка в цілому пристосовувалися до роботи в екстремальних умовах, у тому числі завдяки системній міжнародній фінансовій допомозі; ризики загалом знизилися порівняно з історично найвищим їх рівнем у першому півріччі минулого року.

Як повідомляють у Нацбанку, пріоритетним питанням порядку денного Ради стала підтримка роботи банківського сектору та його клієнтів під час війни. «Зокрема, члени Ради розглянули та підтримали пропозиції уряду та Національного банку з оптимізації Державної програми “Доступні кредити 5-7-9%” та реалізацію проєкту “Power Banking” з огляду на їхню значущість для безперебійної роботи банківської системи та фінансової стабільності загалом», – додав регулятор.

Крім того, Рада розглянула та схвалила підготовлену комітетом з фінансового розвитку нову стратегію розвитку фінансового сектору України, сфокусовану на спротиві російській агресії та відновленні країни.

Уточнюється, що Рада також заслухала звіти про діяльність створених нею робочих груп, зокрема про пожвавлення внутрішнього боргового ринку. Члени Ради підтримали необхідність подальшої оцінки ринкового попиту як умови активізації ринку внутрішніх боргових залучень та забезпечення повного рефінансування погашень за облігаціями внутрішньої державної позики у 2023 році.

«У звітному періоді Рада також підтримала запропоновану Національним банком концепцію оцінки стійкості банків та банківської системи та заслухала звіт Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про його роботу щодо повернення активів неплатоспроможних банків», – повідомили в НБУ.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна затвердила нову стратегію розвитку фінансового сектору.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло