Україна затвердила нову стратегію розвитку фінансового сектору — НБУ

Україна затвердила нову стратегію розвитку фінансового сектору — НБУ

Її розроблення передбачене Меморандумом про економічну та фінансову політику між Україною та МВФ

Україна затвердила нову стратегію розвитку фінансового сектору — НБУ
Фото: з вільного доступу

Національний банк України, Міністерство фінансів України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб затвердили нову Стратегію розвитку фінансового сектору України.

Про це повідомив регулятор.

Згідно з даними Нацбанку, цей документ встановлює актуальні пріоритети та цілі розвитку фінансового сектору, сфокусовані на спротиві російській агресії та відновленні країни. Його розроблення передбачене Меморандумом про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом.

Зокрема, стратегія передбачає, що спільні дії регуляторів і Фонду гарантування вкладів у фінсекторі будуть спрямовані на досягнення п’яти таких стратегічних цілей, як:

  • макроекономічна стабільність;
  • фінансова стабільність;
  • фінансова система працює на відновлення країни;
  • сучасні фінансові послуги;
  • інституційна спроможність регуляторів та ФГВФО.

Зазначається, що передбачені стратегією заходи умовно поділено на короткострокові, спрямовані на забезпечення стабільності, недопущення погіршення ситуації у фінансовому секторі та економіці загалом, і на середньострокові заходи, що стануть основою майбутньої відбудови та зростання економіки.

«Стратегія визначає майбутні пріоритети фінансової системи, до яких належать, зокрема, відновлення, розвиток фінансового сектору та забезпечення безперервності його роботи, поступове згортання надзвичайних пруденційних заходів, діагностика банківських активів, моніторинг та вирішення проблеми непрацюючих кредитів, створення комплексної системи оздоровлення та виведення з ринку неспроможних учасників, запровадження системи раннього реагування на проблемність фінансових установ», – повідомили в Нацбанку.

Очікується, що за сприятливих і стійких макроекономічних умов передбачається поступова лібералізація фінансових ринків і повернення монетарної політики до режиму інфляційного таргетування з плаваючим обмінним курсом.

За інформацією регулятора, одними з пріоритетних завдань у межах реалізації стратегії є заходи з відновлення фінінфраструктури на деокупованих територіях, забезпечення безбар’єрності та інклюзивності фінансового сектору.

«Особливу увагу в стратегії приділено імплементації європейського законодавства та кращої світової практики у сферах регулювання та нагляду за фінансовим сектором, урегулювання неплатоспроможності та виведення з ринку учасників фінансових установ», – зауважив Нацбанк. А також додав, що у фокусі уваги – набуття режиму внутрішнього ринку з ЄС у сфері фінансових послуг, адже безумовним спільним пріоритетом усіх учасників, які доєдналися до виконання стратегії, є рух до вступу України до ЄС.

Як наголошують у НБУ, нова стратегія є безстроковою, оскільки умови війни зумовлюють високу загальну невизначеність. Систематично аналізуючи вплив зовнішнього середовища, регулятори та Фонд гарантування вкладів уточнюватимуть спільні плани з досягнення цілей стратегії та працювати над їх реалізацією стільки часу, скільки потребуватиметься.

«У зв’язку з цим стратегія також закріплює короткий перелік ключових індикаторів, важливих у короткостроковій перспективі під час повномасштабної війни, який надалі за потреби буде актуалізовано», – уточнив регулятор.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ затвердив концепцію відкритого банкінгу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло